5 грудня, на Копенгагенській конференції зі зміни клімату (Copenhagen Conference on Climate Change) дослідники Senseable City Laboratory Массачусетського технологічного інституту (MIT) дебютували зі своєю останньою розробкою - Copenhagen Wheel.
“Копенгагенське колесо” - революційно нове колесо велосипеда, що не тільки збільшує його потужність, але і може відстежити друзів, пробки в місті або погоду. При його виготовленні використовували технологію KERS (Kinetic Energy Recovery System), яка свого часу радикально змінила Формулу-1, повідомляє Новости технологий.
Коли велосипедист гальмує і долає крутий спуск, його кінетична енергія відновлюється двигуном і потім зберігається батареями в колесі. А коли наїзник потребує допомоги, наприклад, при їзді в гору або сильному зустрічному вітрі, двигун автоматично додає тяги. Для цього спеціальний сенсор відстежує тиск з ланцюга колеса на вилку. І якщо тиск вище звичайного, то велосипедист отримує допомогу.
Усі додаткові функції - напрям руху, швидкість, погода, маршрути та інше - доступні за допомогою iPhone-додатку, що встановлює через навушники прямий зв’язок з велосипедом через Bluetooth.
Лабораторія намагається усунути незграбні версії інших електричних велосипедів з важкими батареями і громіздкими проводами, розміщуючи всю технологію в колесо.
Перші дослідження були розроблені при співпраці з компанією Ducati Energia та італійським міністерством охорони навколишнього середовища. Очікується, що колесо вийде у виробництво в наступному році, з ціною конкурентоспроможною стандартному електричному велосипеду (500-1000 $). Згідно Claus Juhl, президенту Копенгагена, місто могло б протестувати перше замовлення і використовувати нові велосипеди замість автомобілів для міських службовців.
І це цілком реально, якщо згадати про мету Копенгагена до 2025 стати першим містом в світі з нульовою вуглецевою емісією.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).