На сьогоднішній день розрахунки Національного банку України та Мінекономіки прямо вказують на те, що в другому кварталі ВВП і внутрішнє виробництво за всіма параметрами “обігнали” перший квартал, а в третьому - перевищили те, що було в другому.
Слід зауважити, що в цих розрахунках враховані всі різноманітні сезонні коливання, проте все одно зростання внутрішнього валового продукту за останні півроку виходить досить великим - 6-8% в порівнянні з попереднім півріччям.
Все це говорить про те, що Україна виходить з кризи. Сам ж кризу, як явище падіння виробництва, припинився в першому кварталі. І в цьому ракурсі я б сказав, що Україна стала виходити з нього навіть трохи раніше, ніж європейські країни, хоча падіння її було значно глибше.
Так що навряд чи варто, як стверджують деякі економісти, говорити про те, що ми тупцюємо на місці або депресуємо. Названі мною цифри - це показник досить інтенсивного відновного процесу.
Інша справа, що відновлюємося ми, на жаль, практично на старій структурно-технічній базі. І це головна проблема нинішнього етапу. Звичайно, ми тепер трохи менше споживаємо енергії, але в цілому, якісно, нічого не змінилося.
Ми така ж розтратна, низькорівнева економіка. Ми виробляємо продукти з низькою доданою вартістю. У нас все також зношені, виснажені всі засоби виробництва - ніякої особливої модернізації не відбулося. Хоча криза якраз стимулює це - виводить з економіки найменш ефективні виробництва. Принаймні, повинен виводити.
Тому стосовно майбутнього я повинен відзначити кілька ризиків.
№ 1 - всесвітній ризик. Наша економіка значною мірою пов’язана з попитом на нашу низькорівневу продукцію, яка знаходиться в нижчому обслуговує класі.
Наскільки цей попит буде рости - це є перший наш ризик. Оскільки немає впевненості в тому, що нинішня криза - якщо говорити про його всесвітньому масштабі, не буде мати ще одну, можливо, меншу, але ступінь падіння.
Ризик № 2 пов’язаний з відновленням кредитної функції банківської системи.
І хоча великі банки налаштовані оптимістично і планують відновлення цієї функції протягом 2010 року, особливо в другій його половині, тим не менше, це ризик.
Зовсім не означає, що таке обов’язково буде, але, повторюся, це ризик.
Від цього, до речі, залежить наш подальший ріст. Зрозуміло, що коли порожні потужності, можна досить швидко їх відновити, але далі потрібні кредитні ресурси, інакше подальше відновлення неможливо.
Ось від цього всього, значною мірою, мабуть, і залежить 2010 рік,
Якщо ці ризики не будуть реалізовані - а я, наприклад, вважаю, що ми маємо сприятливу перспективу, то відновлювальний зростання української економіки триватиме. І вважаю, що до кінця 2011 року ми вже вийдемо на той рівень, який ми мали влітку 2008 року,
повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|