Нещодавно делегація з Калуша перебувала у румунському місті Сеїні, де взяла учать у відкритті румунсько-українського бізнес-центру. Фінансування поїздки і перебування калушан у Румунії повністю забезпечила приймаюча сторона.
Проект створення цього бізнес-центру фінансується Європейським союзом і спрямований на розвиток прикордонного економічного співробітництва країн-членів ЄС з країнами-сусідами (програма
PHARE CBC 2006, проект “Транскордонний економічний розвиток шляхом створення румунсько-українського бізнес-центру у місті Сеїнь, Марамуреш”). Румунсько-український бізнес-центр має на меті розвиток прикордонного співробітництва між Румунією і Україною та надання компаніям з обох регіонів кваліфікованої допомоги в розвитку бізнесу, торгівлі та консультацій з метою залучення європейських фондів і адаптації компаній до європейських стандартів. Підготовка до відкриття тривала від 2007 року (тоді Калуш і Сеїнь стали містами-побратимами). За цей період на навчанні у Румунії побували начальник управління економічного розвитку міськради Юрій Соколовський, начальник відділу інвестицій і міжнародних інтеграцій Олег Кузів та директор ТзОВ “Калуський бізнес-центр” Марія Пасічник.
У складі калуської делегацій на відкриття бізнес-центру у Сеїні до Румунії поїхали 19 осіб. Більшість — представники міської влади, у тому числі усі заступники міського голови та працівники з управління економічного розвитку міста та підприємці міста. Очолювала делегацію в. о. заступника міського голови з економіки Руслана Вайда. Саме вона разом з міським головою Сеїня Адореану Земфіром перерізала символічну стрічку і відкрила роботу спільного бізнес-центру. Також у рамках урочистої церемонії відкриття у бізнес-центрі Сеїня відбулося підписання чотиристоронньої угоди між міською радою Калуша, міською радою Сеїня, калуським і румунським бізнес-центрами. Ця угода, за словами Руслани Вайди, передбачає більш тісне і плідне співробітництво між підприємствами і підприємцями обох міст.
Майбутня співпраця включає створення робочих груп, які вивчатимуть конкретні питання, що можуть бути потенційно цікавими для влади і бізнесу Калуша та Сеїня. Це може бути співпраця у таких галузях, як економіка, культура, туризм, освіта і наука. Саме під спільні бізнес-проекти у цих сферах Євросоюз готовий виділяти кошти. Руслана Вайда пояснила, що основним завданням двох сторін є складання таких бізнес-проектів, які матимуть шанс бути профінансованими. Для цього необхідні спільна зацікавленість і спеціальна підготовка. Тож у перспективі передбачаються ще додаткові зустрічі, конференції, бізнес-форуми за участю підприємців і підприємств різних напрямків діяльності, зокрема у галузі громадського харчування, легкої промисловості, заплановані також курси вивчення мов, виставки і ярмарки споживчих товарів, які виробляють у Калуші та Сеїні, рекламування товарів і послуг, які надають суб’єкти підприємницької діяльності міст-партнерів.
Суть проекту у тому, що розвиток у будь-якій сфері неможливий без стратегічних інвестицій і для їх залучення потрібні спеціалісти, які знають процедуру реалізації проектів, які досягатимуть поставлених перед ними цілей. На рівні двох міст існування одного спільного бізнес-центру, який надаватиме консультаційні послуги, а також створення спільного постійного співробітництва між двома регіонами забезпечить раціоналізацію прикордонної економічної діяльності.
Під час відкриття бізнес-центру, повідомила Руслана Вайда, проходила виставка продукції, яку виробляють у Сеїні. Зокрема, м’ясних, кондитерських виробів, промислової продукції. Цікаво, що на урочисту церемонію відкриття, щоб зробити калушанам приємність, міська влада Сеїня запросила хор української діаспори з міста Сігета. Хор виконував українські пісні, а представники нашої делегації їм підспівували. Після завершення урочистої частини калушани здійснили ознайомчу поїздку містом, зокрема відвідали дві загальноосвітні школи, спортивну школу та дитячий садочок, побували і на малому підприємстві, яке виготовляє ковбаси і продукцію з м’яса.
Також програма перебування у Румунії включала участь у церемонії урочистого нагородження кращих підприємців і підприємств Сеїня. За словами Руслани Вайди, яка поряд з міським головою паном Земфіром мала нагоду привітати нагороджених, у загальному формат цього свята подібний до нашого Дня підприємця. Але у Румунії такого загальнодержавного свята немає, нагородження кращих у Сеїні вже втретє поспіль проводиться з ініціативи мера.
У рамках перебування делегації з Калуша у Румунії відбулася поїздка до Бая-Маре та відвідування музею мінералогії. Учасники поїздки були в захопленні від експозиції мінералів і корисних копалин, представленої тут. Також калушани відвідалимузей етнографії і народного мистецтва під відкритим небом та стадіон на 10 тисяч глядачів.
Автор: Богдана КАМІНСЬКА, “Дзвони Підгір’я”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|