За винятком приватних клінік, пологи в Україні офіційно є безкоштовними. А от на практиці, щоб підготуватися до них і народити дитину, деякі матері платять лікарям сотні умовних одиниць. Це дає підстави деяким жінкам стверджувати, що народження дитини — така ж розкіш, як, наприклад, купівля імпортного авто.
У скільки ж насправді обходиться народження дитини в Україні?
Якщо вагітна стоїть на обліку в жіночій консультації за місцем проживання, то офіційно їй не доведеться платити за пологи. Якщо ж майбутня мама вибирає пологовий - має купити страховий поліс, ділиться досвідом 25-річна киянка Олена, яка перебуває на 9 місяці вагітності. “У пологовому будинку №5 мінімальна ціна страховки становить 350 євро, а середня, яку зазвичай усі замовляють – 450 євро. Вона в них обов’язкова. Плюс цієї страховки у тому, що не доводиться додатково платити за різні препарати та аналізи. Якщо ж Ви бажаєте, щоб пологи приймала не чергова бригада, а якийсь окремий лікар, то Вас попросять заплатити ще тисячу гривень. У бухгалтерії говорять, що це обов’язковий внесок, але на квитанції чітко написано, що це благодійний внесок і ніхто Вас не змушував його платити”.
Зі свого боку, киянка Світлана, яка недавно народила дитину, запевняє, що жодної копійки лікарі з неї у пологовому будинку не стягували. І заплатила вона зрештою добровільно. “Нас ніхто не примушував, але нам настільки сподобалася акушерка і взагалі медперсонал, що нам самим хотілося віддячити їм. Тому суму, яку вважали потрібною, ми віддали. А загалом такого, щоб ми няньці давали за те, щоб вона підійшла, допомогла з дитиною – такого не було. Ніхто не вимагав. Ну може нам просто пощастило – зміна була хороша”.
На Закарпатті, одному з найбідніших регіонів України, пологи обходяться не дешевше, ніж у столиці. Хоча, порівняно з Києвом, заробітки тут на кілька порядків нижчі. В Ужгороді офіційно “народити” коштує 300-500 гривень. А за кесарів розтин доведеться заплатити удвічі дорожче. І це гроші - лише на медикаменти та найнеобхідніші речі для малюка, розповідає місцева кореспондентка Радіо Свобода Надія Петрів.
29-річна Вікторія старшу дочку народжувала 2 роки тому в Ужгороді. Уже тоді звичайні пологи неофіційно коштували 500 умовних одиниць. Ще втричі більше довелося витратити жінці, аби придбати найнеобхідніше для малюка: коляску, ліжечко, пелюшки, перший одяг та купу дрібничок. А вже 2 місяці тому Вікторія вирішила другу дитину народити за кордоном. “У мене подруга за кордоном народжувала. Розповідала, там кращі умови і, що важливо за умов кризи, дешевше”.
До найближчого невеличкого райцентру Угорської Республіки містечка Кішварда від Ужгорода – всього 30 кілометрів. Коли почалися перейми, чоловік відвіз Вікторію в угорську лікарню, і вже там вона народжувала другого малюка. Жінка каже, що умови справді кращі, палати охайні, і найприємніше – оплата лише офіційна, і то в еквіваленті на гривні - у межах тисячі гривень. Тим не менше, акушеру-гінекологу Вікторія вирішила віддячити, як звикла в Україні, розказує молода мама. “Нам так дивно було це чути – мовляв, не переживайте, у мене хороша зарплатня, може хіба що, принесете каву та цукерки”.
Одна з об’єктивних причин того, що українські діти є “дуже дорогими” - те, що народжуваність залишається меншою, ніж 20-30 років тому, зазначає колишній міністр охорони здоров’я Микола Поліщук. “Сьогодні є багато пологових будинків, де приймаються 10-50 пологів на рік. Повинні працювати ті пологові будинки, де приймаються понад 3-5 тисяч пологів на рік, тоді пологи обходяться у 3-4 рази дешевше і якість набагато краща: досвідченіші лікарі та можливість технічного оснащення”.
Загалом гроші платників податків нині йдуть на утримання медичної галузі, а не на потреби пацієнтів, вважає Микола Поліщук. Це, зокрема, стосується і акушерства. А у зміні ситуації вагомої ролі держави не уникнути, наполягає екс-міністр. “Страхова медицина розвалить цю охорону здоров’я повністю. Страхова медицина повинна вводитися там, де багаті держави. Там, де бідний народ, треба переходити до медицину, яка є сьогодні в Англії та Італії – державне бюджетне фінансування або ж обов’язкове державне медичне соціальне страхування. Гроші спрямувати не на утримання закладів охорони здоров’я і галузі взагалі, а на потреби пацієнтів”.
Народити здорову дитину в Україні нині є великою проблемою. За статистикою, лише кожні четверті пологи проходять без ускладнень. А кількість абортів в Україні у 1,2 рази перевищують кількість пологів,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|