Минулого четверга на Вінниччині побував Голова Верховній Ради України В.М. Литвин, відвідавши Бершадський і Шаргородський райони та провівши велику прес-конференцію в обласному центрі для засобів масової інформації регіону.
Палітра порушених питань була дійсно досить широкою – від справ державницьких до особистих, із важливими заявами, пропозиціями з болючих питань та відвертими, щирими зізнаннями щодо проведення вільного часу, підбору “снодійного” і навіть – футбольних хвилювань… Серед найголовніших можна виокремити такі питання й відповіді?
Держава. Політика
- Яка Ваша позиція щодо стосунків з Росією?
- Стосунки нині, вважає В.Литвин, погані. Потрібно відновити діалог, але на принципах рівності. Непереборних проблем немає, вихід і складних ситуацій – через взаємовигідні позиції. Європа “за” прогнозовані стосунки України з Росією, щоб не додавалось проблем. Тож має взяти гору не політика, а економічний прагматизм.
- Через відмову уряду виконувати прийнятий Верховною Радою Закон про підвищення вже з 1 листопада цього року соціальних стандартів опозиція вимагає притягнути уряд до відповідальності, аж до його відставки… Що треба робити?
- Будь-які депутатські подання відповідно до Регламенту розглядатимуться у Парламенті, - сказав спікер Верховної Ради. В тому числі щодо відповідальності уряду за невиконання чинного законодавства. Але все розвалити, як зауважив далі В.Литвин, - не вихід. Одночасно слід ставити і відповідати на питання – а що далі? Закони України не передбачають так званого “технічного уряду”. Лише через створення у Парламенті нової коаліції, і нею, відповідно, нового уряду. Головне сьогодні – не порушувати закон, а над усе – у такий складний час.
- Сьогодні більша частина міських, районних Рад, де вибори проводились за партійними списками, заполітизована. Через “закриті” списки немало проблем й у Верховній Раді. Чи потрібно це змінювати?
- Однозначно – стверджує В.Литвин. Більше того – без змін до виборчого законодавства, на його думку, заплановані на травень наступного року місцеві вибори та народних депутатів ніякого позитивного результату не дадуть. Пропозиція В.Литвина однозначна: до виборів внести зміни у виборче законодавство, відмінити партійні списки до місцевих Рад, а народних депутатів обирати за відкритими списками в округах. Верховна Рада має стати “виробником” загальнонаціональних ідей та інтересів.
Ситуація на Вінниччині
- Останнім часом Ви зачастішали на Вінниччину. Як, вважаєте, тут змінюється ситуація?
- Вінниччина змінюється в кращий бік! За валовим виробництвом цукру та зерна Вінницька область, згідно наданих даних, займає 1 місце в країні. Тут один з найнижчих в державі рівнів спаду економіки. Помітний упевнений ріст сільського господарства. Однак падіння доходів та зростання цін, заборгованість із зарплат, безробіття не можуть не викликати занепокоєння.
- На Вінниччині вже дев’ять років після стихії – обледеніння 2000-го - немає проводового радіомовлення…
- В.Литвину не лише відома ця проблема, але й він уже впродовж значного часу докладає чимало зусиль для її позитивного вирішення.
Роздержавлення ЗМІ
- Вже не перший рік порушується питання щодо роздержавлення державних та комунальних засобів масової інформації, яких, до речі, залишився зовсім невеликий відсоток. Думки – різнополярні. Одні називають це благом, інші – дурницею. Яка ваша точка зору з цього приводу?
- Це можна назвати… роздержавленням держави. Можливо, це треба робити. Але відразу ж постають кілька важливих запитань. Перше: а хто потім стане їх власником? Журналістський колектив? Нехай би. А якщо їх скуплять передбачливі, грошовиті люди і за рахунок цього в тих ЗМІ почне домінувати не демократичний підхід, а чиясь корислива позиція?.. Друге: чи не призведе це до знищення частини місцевих ЗМІ? Але сільські жителі, райони, невеличкі містечка, які входять в “поле зору” цих видань, нині й так обмежені у висвітлені їхнього життя, проблем…
Творчість, дозвілля
- Чи знаходить В.Литвин у такий напружений час можливість для продовження історичних досліджень, як відпочиває, заспокоюється?
- Історичні розвідки – складна, але важлива справа. З матеріального боку не заробив нічого, але є велике моральне задоволення. За книгами В.Литвина з історії навчаються студенти історичних факультетів вузів. Він любить спілкуватися з розумними людьми, представниками наукової еліти, бо черпає для себе багато корисного. “Рецепт снодійного” від В.М.Литвина – зовсім не телевізор, а – цікава книга. Скажімо, має фактично повністю зібрання книг серії “ЖЗЛ” (“Жизнь замечательных людей”), нещодавно, наприклад, придбав нові – свідчення Єгора Лєгачова щодо розпаду СРСР, дещо стосовно Наполеона…
…І про футбол
- Як щирий любитель і вболівальник футболу – як сприйняли поразку збірної України в себе вдома, що закрила шлях на чемпіонат світу?
- Боляче, навіть, зізнався В.Литвин, він нервував. Але це має стати не лише болем, але й уроком. В Україні є гарні клубні команди, та немає збірної. Треба проводити “селекцію”, відбір футболістів ще з дитинства, а для цього – активізувати, поліпшити масовий розвиток футболу в Україні.
Автор: В.Усатюк, Тиврівська районна газета Вінницької області “Маяк”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|