Понад чверть населення України живе за межею бідності, з них більше 30 відсотків – діти і молодь. Більше половини українських дітей мають погане здоров’я, зростають у неповних родинах. Тисячі дітей в Україні та сусідніх державах (Росії, Румунії, Молдові, Словаччині) стають жертвами примусової праці та сексуальної експлуатації. Ці цифри в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода Богдані Костюк навела голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіе Мокуо.
Нині, коли відзначається 20-річчя Конвенції захисту прав дитини, про головні завдання ЮНІСЕФ у Східній Європі пані Мокуо розповіла, що “пріоритетний напрямок – соціальна сфера, захист права дитини на життя у сприятливому середовищі. Так, нині одна українська дитина з кожної сотні позбавлена батьківського догляду. У Румунії матері-одиначки, котрі живуть за межею бідності, продають своїх малюків у сексуальне рабство. У Росії зростає кількість неповнолітніх, які регулярно вживають алкоголь, – разом з питущими батьками. Тож наше завдання – допомогти цим державам захистити дітей від насильства і жорстокого поводження у сім’ях; захистити жінок і дітей від ВІЛ-інфекції та СНІДу тощо. Якщо ж казати коротко, і в Україні, і у будь-якій іншій країні світу ЮНІСЕФ захищає права дитини на повноцінне, повноправне, позитивне життя”.
Радіо Свобода: Фахівці правозахисної організації Amnesty International стверджують, що почастішали випадки сімейного насильства над дітьми… Як боротися з цим злом?
Юкіе Мокуо: Хоча нині відзначається 20-річчя Конвенції захисту прав дитини, я маю визнати, що донині діти – один із найбільш незахищених прошарків населення. ЮНІСЕФ отримує статистику, що випадки звернень дітлахів до правоохоронців з приводу насильства у родинах почастішали. Ми підтримуємо європейську кампанію інформування дітей і підлітків про їхні права, співпрацюємо з правоохоронними органами у цій царині. Зазначу, що ЮНІСЕФ також допомагає такій категорії дітей, як сироти, діти з неповних родин – у вас їх ще називають “безбатченками”, або ж “дітьми вулиць”: ми допомагаємо створювати так звані “сімейні форми” виховання цих малюків. Адже важливо, щоб з цієї дитини виросла освічена людина, громадянин своєї держави.
Юкіе Мокуо навела такі цифри і факти:
– в Україні понад 60 тисяч дітлахів живуть у дитячих будинках, школах-інтернатах і сирітських притулках;
– 80 відсотків новонароджених малюків в Україні ризикують жити зі зниженими розумовими здібностями через дефіцит йоду в раціоні (у сусідніх з Україною державах ця цифра майже удвічі менша);
– лише 30 відсотків українських немовлят народжуються у “лікарнях, доброзичливих до дитини”;
– більшість ВІЛ-позитивних дітей в Україні, Росії, країнах Східної Європи народжуються у соціально неблагополучних молодих родинах; громади не готові надати їм належну підтримку,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|