Потужне господарство ТзОВ “Корнич”, де директором депутат районної ради Володимир Гаврилов, напевне, лише умовно можна поділити на два відділення — Замулинецьке і Корницьке. Загалом — це єдиний, дружний колектив, де панує злагодженість у роботі, взаємовиручка і взаємодопомога.
Корницьким відділенням завідує добрий господар — Федір Терлецький. Тут великий зерновий склад. Чим багаті цьогоріч корницькі комори? В обробітку було 1457 га орної орендованої землі. Зерновими засіяли 540 га, урожайність — 48,6 ц/га. Під кукурудзою було 258 га, зібрали — по 71 ц/га. Уперше вирощували голозерний овес — на 136 га, чеський сорт “Абель” — зібрали по 29,6 ц/га. Це цінний корм для свиней та птиці. А ще сою молдавської селекції сорту “Аура” — по 13,9 ц/га.
Голова від току у Замулинцях — Наталія Ліщук, з цією приємною жінкою нам випала нагода познайомитися.
— Це людина, яка опікується всім, що зберемо з поля, — поважно представив господиню току директор господарства Володимир Гаврилов.
— Та я просто найбільше ключів маю, — ніяковіючи, віджартовується жінка — і з гордістю заносить до приміщення контори обжинковий сніп — дбайливо зібрані у пучки колосся пшениці, ячменю, жита. Збіжжя, яке вирощують у господарстві, буде не лише темою, а й окрасою упродовж усієї нашої розмови (на знімку).
— Тут, у Замулинцях, маємо насіннєву комору, — далі веде розповідь Володимир Гаврилов. — Адже ми репродукційне насіннєве господарство, тобто, маємо державою надане право вирощувати насіння і продавати його для посіву іншим господарствам. В основному, це зернові: сіємо еліту для отримання насіння першої репродукції.
Мають у господарстві і пташник, де одночасно можна утримувати до 50 тисяч штук курей-бройлерів. Підрощену птицю реалізовують у різних регіонах України, а ось поласувати м’ясцем королівської курочки можна у коломийських крамницях — гастрономі “Галичанка”, супермаркеті “555”.
Що ж до кормів, то для курей, як переконались, вигідно закуповувати збалансовані суміші на “АБО-МІКСі”, а ось для свинок вистачає потужностей власного комбікормового заводу — до ста тонн у місяць. За рік продають до двох тисяч голів. Є також свої бойні. Це зручно і вигідно для реалізації. До того ж, м’ясними стравами забезпечують їдальню, де харчуються працівники господарства.
Утримують у ТзОВ “Корнич” й овець, із 90 голів — 40 вівцематок, які мають можливість літувати на полонині.
Щодо зернових, то тут теж подбали про повний цикл: від поля до комори — без втрат. Є зерноочисний комплекс, сушка.
— Наразі ведемо підрахунок свого господарювання, — долучається до розмови головний агроном, заслужений працівник сільського господарства України Михайло Василюк. — Спрацювали з прибутком, хай і невеликим. Рік був важким, особливо для рослинництва. Через засуху з сівбою довелося затягнути. Під урожай наступного року посіяли озимий ріпак на площі 180 га — гібрид і два сорти французької селекції — “Нельсон”, “Смарт”, “Онтаріо”. Вони дають високу врожайність. Посіяли озиму пшеницю на площі 540 га. Зерно протруєне, ґрунт підживлено мінеральними добривами. Перевагу віддаємо таким сортам озимої пшениці, як “Поліська-90” і “Столична”, адже у нас є свій млин і пекарня, а за вмістом клейковини саме ці сорти є одні з найкращих. Наразі закінчуємо оранку зябу. Повністю забезпечені насіннєвим матеріалом. Озиму пшеницю маємо свою, закупили сорт “Столична” та німецький “Торрілт” — засіяли 10 гектарів. Що ж до цьогорічного врожаю, потішили озимі зернові. Збирали їх трьома “Джон-Дірами”. Якщо раніше через погодні умови кукурудзу ми молотили ще у листопаді, то тепер впоралися завчасу. А ось із ріпаком намучилися — став сходити аж наприкінці жовтня і хто знає, як він перезимує.
Заготовили доволі соломи — 650 тонн. Тепер навіть планують прес закупити для виготовлення паливних брикетів.
— Але ви не забудьте про головне написати, про наших людей, — наголосили наші співрозмовники.
Колектив тут сталий, люди досвідчені, а прізвища кращих працівників уже нам відомі з попередніх публікацій. Це — Дмитро Селезінка, Микола Ужитчак, Ярослав Мельничук, Григорій Потолков, Микола Мисливчук, Василь Чобанюк, Михайло Лесюк, Роман Лесюк, Василь Василащук, Іван Козарук. Загалом, доброї згадки вартує кожний, хто працює у господарстві ТзОВ “Корнич”. Саме тому, не зважаючи на економічну кризу, оголошений карантин через грип, у господарстві не планують відміняти святкування з нагоди Дня працівників сільського господарства. Люди матимуть пошанівок, як і належиться. А нам, вільноголосівцям, залишається приєднатися до всіх щирих зичень і сподіватися на нові зустрічі з корницькими працелюбами.
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|