Все частіше молоді успішні українці відмовляються від кар’єри та грошей у містах та переїжджають до забутих сіл, щоб знайти щось більше. Топ-менеджери і середні клерки відмовляються від кар’єри і грошей на користь посиденьок у родинному колі, своїх хобі, садівництва, переїзду в гори чи джунглі.
Такий процес вперше розпочався 15 років тому, і на заході йому дали назву “дауншифтинг”.
Хвиля дауншифтингу швидко накрила не тільки безбідні США, Британію та Австралію, але й Україну.
Таких ще називають ескапістами - від слова “утікати”. Українські ескапісти, на відміну від британських, чи американських, частіше тікають не від успішної кар’єри, а швидше - від невдалої. Але тільки на перший погляд мотиви різні.
Кинути все і переїхати з міста до села молодий режисер Леонід Кантер вирішив два роки тому.
“Чому треба штовхатися в метро, чому треба штовхатися в пробках, чому треба нюхати цей сморід і жити в комірчині, за шалені гроші”, - спитав себе одного разу Леонід.
Він ніколи не був звичайним столичним жителем. У двадцять п’ять автостопом поїхав в Індію, щоб відвезти до океану кухонний табурет. У двадцять шість так само автостопом добрався до Північного Льодовитого океану. Тоді безглузда ідея вже об’єднала молодих людей з чотирьох країн.
У двадцять сім Леонід покинув Київ і перебрався на безлюдний хутір разом із дружиною і маленькою донькою. І знову за подружжям потягнулися однодумці. На хуторі Королі - тепер Острів Обирок - з’явилося тринадцять нових мешканців. Артисти, художники, дизайнер і музейний працівник.
Таким самим дауншифтером став колишній програміст Віктор Сергієнко. У його житті було те, чого не кидають: висока зарплата і престижна професія.
Проте гроші і кар’єра перестали бути цікавити. Віктор став селянином. У березні 2003 року Віктор спочатку прочитав, потім - повірив, а далі - сам розвинув теорію, згідно якої найближчими роками настане криза. Масштабна і безстрокова, яка змінить уявлення про нинішній світ.
Буде зруйнована фінансова система, разом з нею міжнародна торгівля. Зупиниться виробництво, і основа, на якій тримається місто, перестане існувати.
Найголовніше досягнення Сергія - повна незалежність.
“Сам собі завдання призначаю, сам контролюю, і сам отримую результат. У цьому плані психологічно життя людини в селі здорово відрізняється від положення людини, у якої є робота, на яку він щодня їздить”, - пояснює Сергій.
Навесні 2004 року гуцулка Руслана “дикими танцями” розпалила серця європейців. Приблизно у той же час корінна мешканка Варшави Барбара-Марія Станяк приїхала відпочити в карпатське село.
Верхній Ясенів - віддалене гірське поселення - чудове місце для тих, хто стомився від скла і бетона. Після кількох тижнів відпочинку Барбара не змогла забути українські Карпати.
“Напевно це гори, але перш за все – люди. Люди і культура. Люди, що мешкають в горах привітніші, ніж мешканці міст. І гуцульська культура містить у собі щось особливе”, - пояснює своє рішення залишитися у Карпатах Барбара.
У Варшаві вона тримала престижний ресторан. Після Карпат Барбара вирішила змінити діловий костюм на простецьке вбрання. Про колишнє життя тепер нагадують лише місцеві, котрі інакше, ніж “полячка” пані Станяк не називають. У спадок від минулого їй залишилися і аристократичні манери.
За задумом новоселів, Обирок має перетворитися на фестивальне арт-містечко. Вони хочуть довести, жити в селі - це стильно. Полька Барбара-Марія нікого ні в чому не переконує. Вона просто зробила вибір. Жити інакше,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|