Пригадуються часи, коли хлопцям, які не відслужили в армії, було доволі важко завоювати симпатію дівчат. Адже армія вважалася школою мужніння, серйозних випробувань. Хто її пройшов, з тим, здавалося, було надійніше створювати свою сім’ю.
Часи змінилися, ставлення до армії також, а молоді люди отримали вибір — вони самі можуть визначатися, на яку службу іти — або на строкову, або за контрактом. Що ж таке контрактна служба, які її особливості, переваги — про це ми й розмовляємо із інструктором-вербувальником 160 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом, який дислокується в Івано-Франківську, сержантом Русланом СЛЬОЗКІНИМ.
— Отже, Руслане, служба за контрактом — це реальний шанс для молоді не просто виконати свій обов’язок перед Батьківщиною?
— Так, у зв’язку з переходом Збройних Сил України до 2015 року на військову службу за контрактом, з’явилося чимало вакантних місць по різних військових частинах Міністерства оборони України. Це хороші перспективи і гарантії для молодої людини.
— Які саме?
— Стабільна заробітна плата, щорічна оплачувана відпустка; можливість за 25 відсотків від собівартості путівки відпочити у військовому санаторії; державне медичне забезпечення — безкоштовні медогляд і лікування. Час служби враховується у стаж, після 20 років — можливість вийти на пенсію. А також контрактними користуються правом стати на чергу щодо отримання безкоштовного державного житла та безкоштовно навчатися заочно в будь-якому вищому військовому навчальному закладі.
— На контрактну службу беруть без обмежень?
— Від 23 березня ц. р. в ЗСУ відбулися зміни щодо прийому. Цим правом може скористатися молодь, яка тільки закінчила школу і має 11 класів загальної освіти. Ця молодь відповідно до змін з 1 липня ц. р. може безкоштовно здобути професію та освіту, споріднену з цивільними професійними спеціальностями. Юнаки та дівчата направляються в навчальні центри, де вони не просто вивчають ази військової майстерності, а й проходять курс безкоштовного навчання за обраною військовою спеціальністю. Опісля отримують диплом кваліфікованого робітника. А в Збройних Силах є чимало посад військової служби за контрактом, фах яких у подальшому знадобиться у цивільному житті.
— А якщо молода людина мріє про офіцерські пагони? У чому переваги вступу до вищих військових навчальних закладів?
— По-перше, навчання безкоштовне, не треба перейматися житлом, одягом, харчуванням. До того ж є стипендія. Диплом про вищу освіту знадобиться і в цивільному житті, а найголовніше — після закінчення вищого військового навчального закладу у званні лейтенанта молодій людині не доведеться займатися пошуком роботи. Вона служитиме відповідно до розподілення на посадах офіцерського складу Збройних Сил та отримуватиме за це чималу заробітну плату.
— Куди можна звернутись за детальнішою інформацією, де знайти вас, щоб поспілкуватись?
— У військовий комісаріат. Також я тісно співпрацюю з центром зайнятості, відділом освіти. Сподіваюсь на підтримку і завдяки посередництву вас, журналістів “Вільного голосу”.
Автор: Квітослава СОНЯХ, Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|