Росія візьме участь у проекті нафтопроводу Самсун - Джейхан і побудує НПЗ в Джейхані. Про це заявив міністр енергетики Росії Сергій Шматко.
Росія отримає потужності з вивезення нафтопродуктів на додачу до експорту сирої нафти. Таким чином, енергетична співпраця Росії і Туреччини поглиблюється. Раніше з’явилися плани про форсування будівництва “Південного потоку”. Паралельно з економічними цілями обидві країни мають і політичні,
повідомляє Взгляд.
Росія і Туреччина побудують нафтопереробний завод в Джейхані. Про це, як повідомляє “Інтерфакс”, заявив міністр енергетики Росії Сергій Шматко.
“Нас надихає в переговорах з Туреччиною, що прийнятий пакет документів (по нафтопроводу Самсун - Джейхан), ми хочемо побудувати там НПЗ, щоб торгувати нафтопродуктами”, - цитує чиновника агентство.
Нафтопровід з чорноморського порту Самсун до розташованого на березі Середземного моря Джейхан також називають Трансанатолійскім. Його довжина - 555 км, передбачається, що по ньому можна буде перекачувати сиру нафту з Росії та Казахстану в обхід проток Босфор і Дарданелли.
Як повідомлялося раніше, з боку Росії в проекті можуть взяти участь Роснефть і Транснефть.
Витрати на проект оцінюються в 2 млрд доларів, планується, що трубопровід буде зданий в 2012 році.
Варто зауважити, що це далеко не єдиний енергетичний проект, який зараз спільно реалізовують ці країни. Так, днями прем’єр-міністри Росії та Італії говорили про плани форсованого початку будівництва газопроводу “Південний потік” (який має пройти з Новоросійська до Італії по дну Чорного моря в тому числі через економічну зону Туреччини). У цьому їх підтримав турецький прем’єр Реджеп Таїп Ердоган.
“Можна говорити про тактичний союз між Росією та Туреччиною, в якому кожна країна вирішує свої проблеми”, - упевнений провідний експерт Центру політичної кон’юнктури Дмитро Абзалов. За його словами, для Туреччини участь Росії в Трансанатолійскому проекті - ще одна можливість тиску на Євросоюз.
Наша країна, вважає Абзалов, у такий спосіб чинить тиск на незговірливих транзитерів у Південній та Східній Європі. Раніше пропонувалося вирішити проблему завантаженості проток за допомогою нафтопроводу по території Болгарії і Греції (Бургас - Александруполіс). Однак влітку на парламентських виборах у Болгарії перемогла права партія, яка засумнівалася в ефективності проекту.
“У Росії немає потужностей з вивезення нафтопродуктів, на відміну від сирої нафти, тому будівництво заводу в Джейхані зрозуміло”, - відзначив начальник аналітичного відділу ІК “Атон” В’ячеслав Бунька.
“Втім, у даному випадку політичні мотиви домінують над економічними”, - додає Бунька.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|