За останні півроку декретна відпустка українських матусь збільшилась на 50%, переконують столичні рекрутингові компанії.
Молоді жінки, боячись масових скорочень на роботі, воліють не ризикувати і залишаються “в теплі та добрі” до кращих часів: народжують дітей, сумлінно виховують їх та займаються хатнім господарством. Така собі оновлена версія домострою – з перестановкою пріоритетів.
У МОЗі радісно констатують: вимальовується доволі приваблива тенденція. Бо нас уже давно не 52 млн. Ледь-ледь 46 млн. “з хвостиком” назбирується. За даними держкомстату, на 1 вересня нас було 46 млн. 16 тисяч осіб. А це на 127,5 тисячі менше, ніж було на минулі зимові свята. Кожного місяця населення України скорочується на 16 тисяч осіб. Це - середній показник. Якщо провести елементарний арифметичний обрахунок, слід визнати, що ми вже й до 46 млн. “не дотягуємо”.
За останні п’ять років населення країни скоротилось на 1,4 млн. Така кількість осіб мешкає, наприклад, у Харкові. Один місяць – мінус одне село. 5 років – мінус одне велике місто.
Смертність і надалі перевищує народжуваність. Проте цей прикрий факт не стосується Рівенської, Закарпатської, Волинської та Івано-Франківської областей, а також… міста Києва – там показники народжуваності мінімально, але випереджають показники смертності. У Донецькій, Харківській, Дніпропетровській та Луганській областях ситуація інша. Водночас виникає логічне запитання: де людей більше – на сході чи на заході країни? Звичайно, ми завжди матимемо такий географічний дисбаланс зі співвідношенням показників народжуваності та смертності. Кого більше, ті і крайні. Хоча “люди мруть як мухи” не тільки на Донбасі.
Історії про те, як пологовий будинок не зміг прийняти усіх породіль, – на превеликий жаль, вигадані. Принаймні так стверджують у пологових відділеннях Львова. Жодного ажіотажу тут не спостерігається – працюють у звичному режимі. “Я у таких випадках кажу: аби менше не було, а ви говорите про наплив породіль”, – коментує ситуацію головний лікар Міського клінічного пологового будинку №1 Людмила Шекета. У Львові – три пологові будинки і одне пологове відділення. Щодоби в цих установах народжуються в середньому по 7-12 немовлят. Немало і, водночас, дуже мало – залежно в яких координатах позитиву чи негативу мислити.
В Києві народжуваність перевищує смертність – звідси й гучні заяви про перестановку цінностей українок. Кар’єру – за борт. Сім’ю – на п’єдестал. Хоча не виключено, що ті жінки, які народжують саме зараз, вирішили схитрувати, “пересидівши” кризу вдома. Матуся, яка йде у декретну відпустку з догляду за дитиною, до трьох років отримує щомісяця 130 гривень матеріальної допомоги, а також одноразову виплату: народивши першу дитину – 12 тисяч 200 гривень; другу – 25 тисяч; третю – 50 тисяч гривень. Небагато, звісно, але краще, ніж нічого. Криза, можливо, і не ліпший час, аби дертися кар’єрною драбиною вгору. Зате хороший час для того, щоб замислитися над важливішими цінностями. Тим більше, що народити “плоть від плоті своєї” все одно захочеться, – материнський інстинкт спрацьовує безвідмовно.
Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК, “Високий замок”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|