Тимчасовий виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Володимир Хандогій (справа) і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час переговорів у Харкові, 7 жовтня 2009 р.
Російська сторона поки не підтвердила можливість двосторонньої зустрічі президентів Ющенка та Медведєва на саміті СНД у Кишиневі 9 жовтня. І це на тлі заяви міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова у Харкові про те, що Росія й Україна домовилися працювати “на принципах добросусідства та взаємної вигоди”. Що ж означають розбіжності у поведінці чільних російських політиків?
Зустріч очільників зовнішньополітичних відомств Росії та України, що пройшла 6-7 жовтня у Харкові, є позитивним кроком у “налагодженні прагматичних відносин” двох країн. Про це недвозначно заявив голова МЗС Росії Сергій Лавров.
Усі висловлювання голови зовнішньополітичного відомства Російської Федерації, на думку експертів, були конструктивними та доброзичливими.
Сергій Лавров навіть повідомив, що новий посол Росії в Україні Михайло Зурабов вже готується їхати до Києва. Але натомість із Москви блискавично надійшло повідомлення прес-служби Дмитра Медведєва, що “поки що все залишається у тому вигляді, в якому залишається”. Тобто “посол буде відправлений, коли ми вважатимемо, що є шанс до зміни відносин, поки що посол залишається в Москві”, як раніше наголошувала прес-секретар президента Росії Наталя Тімакова.
Так само відкритим залишилося питання можливої зустрічі президентів України та Росії на саміті СНД 9 жовтня у Кишиневі.
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, підсумовуючи результати зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, зазначив, що термін “перезавантаження” щодо українсько-російських стосунків використовувати не слід. Мова йде про пошук “взаємовигідної співпраці”.
“Наші відносини мають динамічно розвиватися, але ми не будемо використовувати термін, що характеризує інші відносини”, – сказав Володимир Хандогій, маючи на увазі новий рівень взаємин між Росією та США.
Ніякого “перезавантаження” й справді не відбувається, вважає провідний експерт із міжнародних питань, колишній заступник міністра закордонних справ України Олександр Чалий.
Між президентом і прем’єр-міністром Росії існують різні погляди на розвиток співпраці з Україною в конкретних сферах. Ми бачимо це у “газових відносинах”, а також у самій стилістиці контактів на вищому рівні”, сказав Радіо Свобода Олександр Чалий.
На його думку, Україні варто максимально використовувати можливість “позитивного просування” там, де це можна робити, й “розумно й збалансовано нейтралізовувати ті центри сил, які негативно налаштовані проти України”.
Олександр Чалий каже, що контакти між урядами України та Росії мають позитивну динаміку і що це підтвердить й зустріч Тимошенко та Путіна у Ялті, на саміті керівників урядів країн СНД.
Російський політолог Станіслав Бєлковський наголошує, що “не варто робити ставку навіть на ці розбіжності у заявах. Стратегія у Росії щодо Україна – одна.
“Україна більше не сприймається як важливий геполітичний партнер Росії; по-друге, Росія має в Україні суто економічні інтереси, що відображають інтереси великого капіталу; по-третє, Росія готова працювати з будь-яким майбутнім президентом, який буде забезпечувати реалізацію прагматичних інтересів українського капіталу”, – зазначає Станіслав Бєлковський.
Зі свого боку, українські експерти радять використовувати усі можливості задля забезпечення суто українських економічних та геополітичних інтересів,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|