Те, що негативні емоції не кращим чином впливають не тільки на відносини з оточуючими і настрій, а й на здоров’я людини, відомо вже давно. Зараз же вчені ставлять питання про те, які саме стани (не сильно лякають, на перший погляд) здатні зашкодити організму.
7. Цинізм. Циніки, які схильні підозрювати всіх і бути недовірливими до інших, більш схильні до розвитку серцевих захворювань, - говорить учений Стефен Бойль. У дослідженні, в якому брали участь більше 300 ветеранів В’єтнаму, Бойль з’ясував, що ті 25 відсотків, що набрали високі бали по ворожості, показали також більш помітну тенденцію до розвитку хворіб серця.
Бойль і його колеги вважають, що ворожі люди переживають величезне напруження, яке можуть спровокувати скачки рівня білка C3 в імунній системі, а це може викликати різні захворювання, включаючи діабет.
6. Відсутність сенсу в житті. Дослідження за участю більше 1200 літніх добровольців, які не мали проблем з психікою на початку дослідження, показало, що ряди тих людей, у яких в житті була важлива мета, за п’ять років дослідження порідшали значно менше, ніж група без мрії. Результати були опубліковані в червні, в журналі Psychosomatic Medicine.
“Люди з високою метою легко знаходять сенс у подіях свого життя, і часто беруть участь в різних заходах, які вони вважають важливими”, - говорить дослідник Патриція Бойль з Центру захворювань Альцгеймера в Чикаго. Деякі інші дослідження також вказували на те, що люди, у яких є мета, швидше йдуть на поправку після хворіб серця і мають гарний імунітет.
5. Роздратування. Дуже нервові люди, які постійно турбуються, турбуються, і схильні до депресії, такого роду настроями скорочують своє життя. Нещодавно опубліковане дослідження, в якому брало участь майже 1800 чоловіків протягом 30 років, показує, що частково причиною такої статистики є ще й той факт, що невротики більш схильні до куріння. Можливо, сигарета і знижує тривогу, говорить вчений Даніель Мрочек з Університету Пердью в Індіані, але навряд чи такий короткостроковий ефект цього вартий.
4. Відсутність самоконтролю. Огляд більш ніж 20 досліджень і близько 9000 учасників показав, що люди, які є сумлінними і більш-менш організованими, живуть на 2-4 роки довше надмірно імпульсних. Вчений Говард С. Фрідман з Університету Каліфорнії припускає, що такі люди просто рідше курять або п’ють, а також рідше бувають схильні до стресів. Дослідження докладно описано в журналі Health Psychology за 2008 рік.
3. Занепокоєння. Дослідження показують, що хвилювання може вплинути на роботу вашого мозку. У порівнянні з тривожними особистостями, люди з м’якою поведінкою мають меншу ймовірність розвитку божевілля. Затвердження засноване на дослідженні, в якому брали участь 500 людей похилого віку протягом п’яти років. Серед учасників ризик слабоумства був на 50 відсотків нижче у спокійних людей, ніж у тих, які були схильні до розладу.
2. Зневіра і приреченість. Зневіра пригнічує людину не тільки соціально, а й фізично. Попереднє дослідження більш 180 пацієнтів, які страждають на хворобу периферійних артерій (накопичення бляшок в артеріях), показало, що учасники з так званим типом D (засмучені особистості), мали підвищену схильність до ранньої смерті. Люди типу D частіше відчувають негативні емоції і в той же час стримують свої почуття. Дослідники, які описали свою роботу в серпневому номері журналу Archives of Surgery, стверджують, що тип людини пов’язаний з імунною системою організму, а також з системними реакціями на стрес.
1. Стрес. Дослідження за участю близько 700 ізраїльських робочих показало, що ті, хто пережив професійну перевтому, були майже в два рази більше піддані ризику виникнення діабету типу
II, при якому тіло людини стає несприйнятливим до інсуліну.
І хоча просування по службі може збільшити ваші доходи, воно в той же час може вплинути на психічне здоров’я. Британські дослідники нещодавно виявили, що коли люди отримують підвищення, вони страждають психічними розладами в середньому на 10 відсотків більше і мають менше шансів знайти час на своєчасний профілактичний похід до лікаря.
Джерело: Медицинские известия
Переклад: Олег БОРОДАЧ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|