Міжнародні інституції закликають, український політикум – зволікає. Попри рекомендації Міжнародного валютного фонду та Світового банку, схоже, що тарифи на газ для населення не будуть підвищені і з 1 жовтня. Національна комісія регулювання електроенергетики, у компетенції якої встановлення тарифів, не ухвалювала щодо цього ніяких рішень.
Збільшення ціни газу для населення та послуг Теплокомуненерго було однією з вимог Міжнародного валютного фонду задля надання Києву чергового траншу кредиту. Зробити це рекомендував і віце-президент Світового банку.
Платити більше українці мали вже з 1 вересня. Відповідну постанову ухвалила Національна комісія регулювання електроенергетики. Але постанову оскаржив у суді Національний форум профспілок.
Далі, як повідомляв директор департаменту зовнішньоекономічних зв’язків НБУ Сергій Круглик, Україна та МВФ домовилися, що тарифи на енергоносії будуть збільшені з 1 жовтня. Проте вже зрозуміло, що і цей термін буде прострочений.
“Ми поки що вирішуємо це питання. Воно ще не закінчене”, – повідомила Радіо Свобода заступник начальника відділу зв’язків із громадськістю НКРЕ Юлія Нечипоренко.
Скільки ж іще Україна може відтягувати це рішення? На переконання експерта з енергетичних питань Олександра Нарбута, малоймовірно, що до кінця року ціна на газ для населення буде підвищена. До того ж, вважає він, Кабінет Міністрів від самого початку не планував корегувати тарифи.
“Це була гра, яку Кабмін демонстрував на переговорах із МВФ, він демонстрував бажання це зробити. Але ж якби уряд і справді хотів змінити ці тарифи, то він міг вплинути і на дії НКРЕ, і на реєстрацію рішення у Мінюсті”, – говорить Нарбут.
Із тим, що керівництво України наразі не планує підвищувати тарифи на газ для населення, погоджується і директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін. І такі дії, вважає він, є винятково політичними.
“Це суто політичне питання перед президентськими виборами, і до економіки ніякого стосунку сьогодні це питання не має”, – наголошує аналітик.
Проте міжнародні кредитори розуміють, що в Україні наближаються президентські вибори, зазначає Володимир Саприкін.
Відтак невиконання взятих на себе зобов’язань навряд чи потягне за собою суворі санкції проти Києва.
“Є не те що розуміння ситуації, а певна приреченість, що під час виборів із Україною не можна про щось домовлятися. Це дійсно може загрожувати відтермінуванням надання чергових позик. Проте не думаю, що будуть перериватися відносини. Міжнародні установи звикли до такого в Україні, і все ж таки будуть співпрацювати”, – каже аналітик.
Загалом же тема підвищення тарифів на газ для населення значно переоцінена, говорить Радіо Свобода директор консалтингової компанії East European Gas Analysis Михайло Корчомкін.
“Роль цін для населення у загальному кошику прибутків “Нафтогазу” дуже невелика. Набагато продуктивнішим буде підвищення транзитних тарифів, зміна схеми оплати за зберігання газу та збільшення цін для промислових споживачів. Зараз по всіх сегментах роботи “Нафтогазу” практично всюди ціни нижчі від затрат, за винятком лише цін для промислових споживачів”, – зазначає Корчомкін.
Утім, і українські, і міжнародні експерти переконані, що ціни на газ для населення України підвищувати потрібно. Що ж стосується малозахищених верств населення, то для них має бути передбачена адресна допомога держави,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|