Німеччина цього року трохи здала свої позиції в аспекті економічної свободи. У цьогорічному списку “Економічна свобода світу” [Economic Freedom of the World], де репрезентовано господарки 141-єї країни, Німеччина знову скотилася трохи додолу й тепер посідає 27-ме місце – між Словаччиною і Сальвадором. Такі країни, як Панама, Маврикій, Тайвань, Коста-Ріка і Мальта за відповідним індексом залишили Німеччину за спиною.
Для складання списку було використано напрацювання ліберальних інститутів з 52-х країн світу. У Німеччині до цієї роботи був залучений Фонд Фрідріха Наумана [Friedrich-Naumann-Stiftung], фінансований Вільною демократичною партією. Дані дослідження базуються на показниках 2007-го року. “Економіка Німеччини перебуває в стані стагнації, – зазначає Вольфґанґ Ґергард, голова правління Фонду Фрідріха Наумана, – інші країни добре засвоїли уроки економічної історії й посіяли насіння мужньої політики лібералізації. Ми не можемо миритися з такою позицією Німеччині у середині списку”.
З індексом економічної свободи - 7,5 за десятибальною шкалою Німеччина втратила в порівнянні з попереднім роком (7,6) нібито й не багато. Проте в міжнародному порівнянні країна опустилася на десять позицій. Очолює список, як і минулого року, Гонконг, за ним незмінно йде Сінгапур, далі – Нова Зеландія, Швейцарія, Чилі, Сполучені Штати, Ірландія, Канада, Австралія і Велика Британія. В кінці списку розташувалися африканські держави. Останню позицію посідає Зімбабве.
Якщо ж брати галузеві складові індексу економічної свободи, то варто зазначити, що найбільших успіхів Німеччина досягнула у валютній політиці (9,5 пунктів за десятибальною шкалою) й у правовій системі (8,5). Аби здобути високі оцінки в цих сферах Німеччина була змушена утримати низький рівень інфляції, продемонструвати вільний рух валют, а також забезпечити функціонування незалежної судової системи та гарантувати захист приватної власності. Щодо оцінки діяльності органів державної влади, то Німеччина зі своїми 5,6 балами опинилася посередині країн-членів Європейської Унії та ОЕСР. За критерії оцінки тут бралися обсяги державних видатків, трансферів і субвенцій, а також податковий прес.
За інтенсивністю регулювання (6,1) Німеччина постала у не надто вигідному світлі, особливо, що стосується ринку праці, за яким вона взагалі потрапила на 122-е місце. Й таким чином гірше за неї серед країн ЄУ виглядає лише Кіпр, а серед країн-членів ОЕСР – ще й Туреччина.
“Економічна свобода – це одна із засадничих передумов для рентабельних інвестицій”, – зазначають автори досліджень “Економічної свободи світу” у вступному слові. Завеликі податки, незабезпечені права власності, торгівельні обмеження, корупція та інфляційна грошова система звужують продуктивність інвестованого капіталу. Такі визначальні економічні чинники, як наприклад прибуток з розрахунку на людину, також безпосередньо залежать від економічної свободи.
Штефен Гентріх [Steffen Hentrich] з Фонду Фрідріха Наумана зазначив: “Таким країнам, як Панама і Маврикій, тому вдалося випередити Німеччину, що вони продемонстрували більшу свободу передовсім у галузі регулювання підприємницького сектору”. Так Маврикій забезпечив роботу вільного ринку праці й спростив підприємствам отримання іноземного капіталу. Директор Інституту німецької економіки в Кьольні Міхаель Гютнер [Michael Hüther] з цього приводу вказав на особливо тривожний стан німецького ринку праці й відсутність у програмах партій натяків на майбутні реформи у цій галузі. “Все це наводить нас на невтішну думку, що й за наступну парламентську каденцію не буде зроблено жодного поступу на ринку праці. Тож ми знову прогаємо свій шанс покращити рівень зайнятості в Німеччині”, – зазначив Міхаель Гютнер.
Автор: Бріта Бееґер [Britta Beeger]
Назва оригіналу: Die Länder mit der größten wirtschaftlichen Freiheit
Джерело: Die Welt. 14.09.2009
Зреферував Любко Петренко, Західна аналітична група
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|