На початку цього року 36 сесія Коломийської міської ради відправила на доопрацювання нову нормативно-грошову оцінку земель міста Коломиї. З приводу цього можна робити багато припущень, але краще для початку мати інформацію з фахових джерел і вже потім робити висновки.
Сьогоднішня вартість орендної плати за землю в місті становить 3% від нормативно-грошової оцінки землі. Нова грошова оцінка передбачала збільшення суми у три рази, і якби вона була затверджена депутатами, життя місцевого бізнесу стало б важчим.
Детальніше про необхідність доопрацювання нормативно-грошової оцінки землі Громадянській мережі ОПОРА розповів експерт з оцінки землі Олег Снаговський.
- Чому, на вашу думку, нова нормативно-грошова оцінка землі потребує доопрацювання?
- Вартість землі за новою оцінкою мала збільшитись у три рази, але на момент розгляду депутатами нової вартості Україна заглибилась в економічну кризу і вартість землі вже була нижчою, ніж її оцінили. Я, як фахівець із земельних питань, можу сказати, що пропонована вартість землі в центральній частині Коломиї ще більш-менш відповідала дійсності, але у віддалених районах вона не коштує стільки, скільки передбачено в новій оцінці. Крім того, місцевий бізнес навряд чи витримав би таке навантаження. Враховуючи, що відбувся спад виробництва, дехто навіть переходив на триденний робочий тиждень – це додаткове навантаження підприємства не витримали б.
- Які наслідки це мало б для фізичних осіб?
- На фізичних осіб це суттєво вплинуло б при оформленні договорів купівлі-продажу чи дарування, обміну й отримання спадщини не по прямій лінії – значно зросла б сума податку. Якщо, образно кажучи, особа платила 1 000 грн, то після нової оцінки мала би вже платити 3 000 грн.
- Якщо повернутись до оцінки, що про не можете сказати з точки зору експерта?
- При переоцінці землі структурі, що її виконувала, варто було зменшити коефіцієнти вартості щодо районів, віддалених від центру міста, щоб був плавний перехід у ціні. Хоча навіть без цього ціна могла би бути більш-менш прийнятною, при умові, якби теперішні зміни в законодавстві не збільшили податок на землю втричі. Якби нова грошова оцінка була прийнята з 01.01.2009р., як планувалося, то підприємці, враховуючи ще зміни в законодавстві, сьогодні платили б у п’ять разів більше. Це питання замовчується, бо треба збирати податки й орендну плату, але загалом вийшло б так, що люди припинили платити і фінансові втрати міста могли бути більшими, ніж від того, що не прийнята нова оцінка. Бо плата й так збільшилась згідно із законодавством. Підприємства просто не мали б можливості платити.
Тут проблема навіть в іншому, в тому, що до сьогодні не проведена інвентаризація землі, щоб примусити всіх платити земельний податок і орендну плату. Тепер його платять приблизно 30-40%. Отже, щоб збільшити надходження до бюджету треба не так збільшувати вартість землі, як примусити платити всіх. Вина за таку ситуацію лежить на роботі земельних відділів, що не надають інформацію податковій інспекції, через що вона не має змоги збирати податки в повному обсязі.
Повертаючись до заданого питання, вважаю, що оцінку землі треба змінювати, але робити це мудро. Мається на увазі не по якомусь шаблону, а з урахуванням місцевої специфіки. Не може в абсолютно різних районах міста бути однакова вартість землі. Нова оцінка землі не відповідає дійсності, її необхідно доопрацювати з урахуванням всіх нюансів. Важко назвати нормальним явищем, коли суттєво зростає вартість землі в тих районах, де не відбувалося ніяких земельних поліпшень, та розвитку інфраструктури. Наприклад, якщо в центральній частині міста міняли асфальт, комунікації тощо, то в районі вулиць Косачівської, Міцкевича, Моцарта і т.д. не відбувалось поліпшень роками. В цьому і полягає вартість землі.
Автор: Іван МАРУНЯК, Громадянська мережа ОПОРА
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|