21 серпня в приміщенні Коломийського бізнес-центру, що на бульварі Лесі Українки, відбулося засідання круглого столу на тему “Доступ до інформації про діяльність Коломийської міськради, перспективи і шляхи його поліпшення”.
Відкриваючи круглий стіл, координатор Коломийського представництва Громадянської мережі “ОПОРА” Іван Маруняк коротко ознайомив присутніх з проектом “Підвищення прозорості прийняття рішень і відповідальності чиновників” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, у рамках якого й скликано засідання круглого столу, а асистент проекту Дмитро Карп’як охарактеризував наявний стан із доступом до інформації про діяльність міської ради,
повідомляє Коломийське представництво Громадянської мережі ОПОРА.
Що можна сказати про цей стан? Судячи з досвіду співпраці учасників проекту і штатних працівників виконкому Коломийської міськради, поки що він незадовільний. Документація ратуші (рішення, розпорядження і т.п.), яка давала б повне уявлення членові територіальної громади міста про діяльність його виборного органу, представлена на веб-сайті міськради крайньо скупо. Не має міськрада й свого інформаційного бюлетеня. Отже, в разі потреби ознайомитися з будь-яким рішенням чи розпорядженням доводиться використовувати таку форму, як інформаційний запит. А це, наскільки переконались учасники проекту, процес затяжний.
- Причина незадовільної відкритості органу місцевого самоврядування може бути в тому, - висловив думку депутат міськради Ярослав Гошій, - що люди, на жаль, пасивні, мало цікавляться документами, які приймає ратуша.
Проте якщо це й може бути причиною, то навряд чи вона головна. Присутній на круглому столі голова міської організації “Союз Чорнобиль Україна” Віктор Познік, наприклад, вважає, що й діяльність депутатської земельної комісії, яку представляє Я.Гошій, недостатньо відкрита. Інакше не випрошували б уже півтора року чорнобильці земельні ділянки і взагалі люди не стояли б у черзі із земельними питаннями по два-три роки.
Саме діяльність земельного відділу міськради, відповідної депутатської комісії, як можна зробити висновок на основі круглого столу, потребує пильнішого контролю з боку громадськості. Це настільки слабке з погляду відкритості місце, що розмова за круглим столом стала набирати виразно “земельного” характеру. Довелося повернути її в конструктивніше річище, тобто запропонувати учасникам засідання обговорити можливості кращого доступу до всієї інформації міськради, а не лише земельного характеру.
- Відповідати на запити громадян з приводу рішень чи розпоряджень міськради в електронній формі, як тут пропонують, не означає спрощувати процес, - переконував спеціаліст відділу внутрішньої політики міськради Микола Реп’ях. – Перш ніж дати авторові запиту електронну відповідь, її слід виконати на друкованому носії, тоді понести на підпис безпосередньому начальникові… Такий порядок, і від цього нікуди не дінешся.
- Але ж цей порядок можна і потрібно спрощувати, - не погодився депутат міськради Віталій Вандич. – Не так і складно створити в ратуші електронну приймальню, прийняти відповідне положення. Однак ми думаємо чомусь не про те, як спростити процес, а навпаки, як його ускладнити.
Тим паче що на просте запитання: “що заважає вам розміщувати на веб-сайті міськради рішення й розпорядження?” представник ратуші щиросердечно визнав: “нічого не заважає”. Сумнів викликає також посилання працівників ратуші на надто дороге утримання веб-сайту. По-перше, не таке воно й дороге, у всякому разі не дорожче, ніж плата місцевому ТБ за висвітлення діяльності міськради, а по-друге, піврічний бюджет, судячи з бадьорих рапортів ратуші, перевиконано.
Не є невирішуваним і нарікання на недостатню читабельність міськрадівського веб-сайту. Як пропонував, наприклад, депутат міськради Назар Федорук, для пропаганди сайту можна використовувати різні методи, хоча б вивішувати в сесійному залі під час телетрансляцій депутатських сесій банер позаду промовців. Могла б узятися за друк і розповсюдження рекламних листівок міськрадівського сайту Громадянська мережа ОПОРА.
Весь хід переговорів у бізнес-центрі стосовно доступу до інформації про діяльність Коломийської міської ради зводився до того, що поінформованість виборців про діяльність органу місцевого самоврядування не можна вважати задовільною. Повернутися хоча б до вже згадуваної теми, землі. На думку Н.Федорука, максимальну гласність і прозорість процесу реалізації земельних ділянок забезпечило б винесення їх на аукціон. На думку ж Я. Гошія, продаж землі з аукціону має свої негативи: купить ділянку в середмісті товстосум, скажімо, з Дніпропетровська й захоче збудувати там туалет. Як ти на нього вплинеш? Продали ж уже кінотеатр імені Мирослава Ірчана, і що з того?
Після довгих дебатів учасники круглого столу дійшли спільної думки: ознайомити з протоколом круглого столу керівництво Коломийської міської ради, а також стимулювати розробку положення, спрямоване на спрощений доступ до інформації про діяльність міськради, в якому було б враховано критичні зауваження щодо веб-сайту.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|