Проект Конституції від Президента Віктора Ющенка в перебігу громадського обговорення звели до десяти змін. Саме стільки змін, які можуть змінити країну, нарахували прихильники президентської редакції основного закону.
Натомість критики вбачають у такому обговоренні початок передвиборної кампанії. Адже на минулі вибори Віктор Ющенко йшов із програмою “Десять кроків назустріч людям”.
У середу в Києві відбулися щонайменше три заходи для засобів масової інформації, на яких політологи та правники представляли проект змін до Конституції, запропонований Президентом Віктором Ющенком. Називалися ці заходи дуже схоже: неодмінно йшлося про 10 змін (саме стільки) до Конституції, які можуть сколихнути Україну та призвести до якісних змін у державі.
Щоправда, під час обговорення здебільшого йшлося не про всю десятку, а про ті зміні, що стосуються структури парламенту та виборів народних обранців.
“Парламент, як серце хаосу, генерує слабку державність, – каже політолог Вадим Карасьов. – Що ми маємо сьогодні у Верховній Раді? Це криза пострадянського парламентаризму “верховнорадівського” типу. Навіть назва залишилася від радянських часів. Це старорежимний парламент, який пережив усіх президентів… Кого представляє нині Верховна Рада? Канали представництва сьогодні заблоковані. Оці блокади парламентської трибуни – це така символіка і симптоматика”.
Експерти, які не беруть участь в організованому обговоренні, дещо іншої думки. Керівник центру політико-правових реформ Ігор Коліушко стверджує, що зводити президентський проект до 10 змін не логічно. “Що таке 10 змін, я не знаю. Йдеться за нову редакцію Конституції, а не за 10 змін”.
Сам керівник центру політико-правових реформ ставиться до президентського проекту неоднозначно. На думку Ігоря Коліушка, деякі зміни дуже доречні, проте загалом проект потребує доопрацювання. “З точки зору суспільної дискусії про перспективи розвитку нашого конституціоналізму можна сказати, що цей проект цікавий, тут є цілий ряд позитивів. Проте прийняти його у такому виді, без змін, я вважаю неприпустимо. Це призвело б до погіршення ситуації”, – каже він.
Основною вадою президентського проекту експерт-правник називає те, що запропонована модель відносин Президента з парламентом і урядом не сприяє консолідації зусиль, а спрямована на взаємне блокування.
Щоправда, є й ті, хто вважає, що спосіб популяризації президентських ініціатив за допомогою чисельника 10 не позбавлений сенсу. На думку політолога Андрія Єрмолаєва, таким чином під обговорення проекту Конституції просто замаскована виборча кампанія кандидата в президенти Віктора Ющенка.
“Починається активна робота по підготовці референдуму. І все це виглядає, як такий собі механізм із забезпечення голосування. Оскільки ідея розгляду Конституції, до речі, за державні гроші, формування різноманітних інституцій, які будуть забезпечувати обговорення і підтримку – це все передвиборна машина. “Голосуй за Конституцію – голосуй за Президента – ось схема!”, – каже політолог Єрмолаєв.
П’ять років тому Віктор Ющенко балотувався в президенти з програмою “Десять кроків назустріч людям”. Тепер прихильники президентського проекту Основного закону говорять про 10 конституційних змін. Таким чином, забезпечується своєрідна “нумерологічна” спадкоємність президентського курсу,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|