Пільги в Україні потрібно скасувати. Такий результат аудиту нинішньої системи соціальної допомоги, здійсненого у рамках проекту “Новий погляд на систему соціальних прав та гарантій громадян України”.
Дослідження, проведене Центром громадської експертизи, показало: в Україні нині близько 120 категорій пільговиків, а загальна чисельність громадян України, які мають право на пільги, близько 15 мільйонів. Такого співвідношення пільг до рівня реальної економіки не має жодна країна Європи.
“Соціальний захист та соціальне забезпечення” – найбільша видаткова стаття зведеного бюджету України, обсяг якої перевищує навіть видатки на охорону здоров’я, освіту та економічну діяльність. За оцінками різних експертів, загальна вартість задекларованих у чинному законодавстві пільг складає від 4 до 6 мільярдів доларів на рік, проте реально фінансується лише частина їх.
Результати аудиту нинішньої системи пільг, соціальних виплат та соціальних послуг, проведеного Центром громадської експертизи за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, показують: система соціального забезпечення в Україні не ефективна.
За словами голови правління центру Любомира Чорнія, система пільг в Україні має бути скасована. “Варто переглянути перелік підстав, які дають право на пільги, на соціальний захист з боку держави. Коли буде відповідний перелік, держава має визначитися, кого захищати і кому допомагати”, – наголошує експерт.
Директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов зазначає: нині пільги не виправдані й економічно не обґрунтовані.
“Ми з вами платники податків, – каже він. – Пільги не беруться нізвідки – це наші з вами кошти, які ми видаємо державі, щоб вона розподіляла їх на користь тих, хто потребує нашої з вами підтримки. Водночас дуже багато питань виникає з приводу того, чому саме такі пільги встановлені”.
“Дуже велика частина видатків спрямовується за професійною ознакою”
Минулого року видатки за статтею “Соціальний захист та соціальне забезпечення” становили майже 74 мільярди гривень – близько чверті усіх видатків зведеного бюджету України.
Директор економічних проектів Центру громадської експертизи Ольга Романюк впевнена: треба змінювати усю систему надання пільг та соціального забезпечення.
“Незважаючи на зростаючі видатки, система не виправдовує себе, тому що поряд із підтримкою соціально незахищених верств населення, дуже велика частина видатків спрямовується за професійною ознакою. Тобто, у нас є певні структурні диспропорції”, – наголошує економіст.
В Україні обсяг соціальних видатків складає майже 30% від ВВП – за цим показником країну випереджають лише Швеція і Франція. Водночас у розрахунку на особу соціальні видатки в Україні є одними з найнижчих у світі.
На сьогодні серед соціально незахищених категорій найбільшою за обсягом видатків є пенсіонери: у 2008 році видатки на фінансування різних заходів соціального захисту цієї категорії склали понад 40 мільярдів гривень, що становить майже 60% усіх видатків на соціальний захист і соціальне забезпечення,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|