У час, коли світом шириться продовольча криза, колишня житниця Європи – Україна розглядається як країна нових можливостей. Дедалі більше іноземних фірм інвестують у сільське господарство України і приносять туди нові технології.
Уряди багатьох країн вбачають у експлуатації закордонних сільськогосподарських угідь можливість забезпечити свої країни додатковими обсягами продовольства. Українські землі, відомі своєю якістю, в Європі, а зокрема й у Великій Британії, – в центрі уваги. В Західній Україні мільйонні суми в сільськогосподарську інфраструктуру і техніку вкладає британська компанія Landkom. Цього року вона планує зібрати на орендованих землях біля села Білий Камінь, що на Львівщині, 60 тисяч тонн пшениці. Її засновник Ричард Спінкс вважає, що у час продовольчої кризи сільське господарство стане дуже прибутковою галуззю.
Спінкс розповідає, що земля, яку він орендує, раніше була розділена на 190 різних ділянок. Компанії Landkom вдалося укласти десятки окремих угод щодо лізингу і врешті-решт об’єднати всі клаптики землі в одне поле. Спінкс вважає, що в Західній Україні умови ідеальні для добрих врожаїв. “Триста кілометрів далі на схід землі такі ж добрі, але опадів наполовину менші, ніж тут, – каже він. – Цього року це зменшить очікуваний урожай приблизно на 7 мільйонів тон”.
В Україні багато хто незадоволений, що плодючі українські землі на довгі роки передаються в оренду іноземцям. Вони вважають, що нові технології й інвестиції потрібні, але, на їхню думку, іноземні інвестори мали б підтримувати українських фермерів, а не відкривати в Україні свої власні підприємства. Навіть із самої Британії долинають такі голоси. Професор Ланґ, що консультує британський уряд, сказав, що йому шкода Україну, бо спершу її колонізувала й використовувала як житницю Росія, а нині, начебто, те саме робить Захід.
Але порівняння з російською колонізацією, яка принесла Україні Голодомори, обурює вже Ричарда Спінкса. Він хотів би, аби професор Ланґ приїхав до Білого Каменя і побачив усе на власні очі. Він твердить, що, по-перше, його фірма відповідним чином платить за оренду землі, а, по-друге, нікого не змушує віддавати її в користування. Це – вибір самих українців.
Василь Приза, що очолює місцеве об’єднання фермерів, каже, що він не проти іноземних інвестицій, але, на його думку, в кінцевому результаті користь мав би одержувати український народ. Він зазначив, що йому байдуже, чи хтось є англійцем чи американцем, головне, що ці люди намагаються зробити в Україні добру справу.
А компанія Landkom робить такі добрі справи для білокаміньської громади. Зокрема, фінансово підтримує місцеву лікарню: на кареті швидкої допомоги, яку спонсорує компанія, – логотип Landkom. Спінкс каже, що для нього головне, аби місцеві люди зрозуміли, що для них самих присутність англійців є кращою, ніж якби їх там не було,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|