Свій 1030-й день народження днями відзначила нафтова Долина. Як правило, свято відзначали на початку вересня, але цього року вирішили поєднати День національного прапора, День незалежності та День міста.
Під час свята відбулася низка культурно-мистецьких та спортивних заходів, які відвідали мешканці та гості міста, круглий стіл за участю офіційних делегацій міст-побратимів з України, США, Польщі, Голландії, Німеччини. У холі райдержадміністрації усі бажаючі могли оглянути виставку “Енергоефективні технології будівництва”, організовану за сприяння посольства Німеччини та за участю німецьких фахівців. Тішили бойків та приїжджих фотовиставки, концерти, свято ремесел, майстер-класи народних умільців, шоу горбатих “Запорожців” зі Львова.
Важливим моментом свята стала урочиста хода представників обласної та міської влади, трудових колективів, артистів, іноземних гостей, від міського парку, де було освячено прапор України і міста, до пам’ятника Михайлу Грушевському в центрі.
За словами мера Володимира Гаразда, прапор Долини затвердили днями на черговій сесії міськради. Депутатам було запропоновано на розгляд 15 варіантів прапора та ще сім варіантів гімну. Твори звучали під фонограму та наживо — у виконанні авторів та вчительського хору. Проте з величальною піснею Долини вирішили не поспішати. Затвердили тільки прапор, на якому зображена сіль — колись головне багатство бойківського краю.
“Наше місто й постало на місці соляних копалень,-розповідає Коломия ВЕБ-Порталу пан Гаразд.—За легендою, ілемнянський князь Андрійович зі своєю жінкою Мирославою, дружиною закарпатського князя, заблукали в лісі, допоки коні їх не вивели на поклади солі. Сюди почали переселялися люди. Вони вирубували ліс і споруджували житла. Згодом тут побудували Вознесенський монастир, у якому з 1112 року монахи почали писати своєрідний літопис Долини”.
Протягом кількох десятиліть
XVІ ст. Долина економічно зросла завдяки збіль¬шенню видобутку солі й пожвавленню торгівлі. В 1525 році місту було надане магдебурзьке право, згідно з яким запроваджувалося самоврядування, жителям дозволя¬лось варити сіль, проводити торги і ярмарки. Відтоді торги тут влаштовували що¬понеділка, а ярмарки — двічі на рік”.
Чимало води спливло у місцевих ріках. Тривали війни, помирали люди Але знову відроджувалася Долина. У 1940-их роках тут відкрили поклади нафти і газу. В 1952 році було створено нафтопромислове управління “Долинанафта”. У 1966 році в Долині завершено будівництво газопереробного заводу. Сьогодні Долина в порівнянні з іншими містами Прикрапаття у дещо кращому становищі, Але не тільки завдяки нафті та газу,а ле завдяки прцьовитості та щирості бойків, які вміють працювати, Але й повеселитися також можуть добре. Що й доказало гучне святкування.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Долина для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|