Німецький тижневик Der Spiegel повідомив, що продаж органів українських мерців приносить чималі прибутки одній баварській фірмі. Українські експерти застерігають щодо умисної дискредитації України.
“42,90 євро – за плечову кістку, перикард – від 13,30 євро”, - такі ціни на органи мерців наводить Spiegel, посилаючись на внутрішні документи баварської фармацевтичної компанії Tutogen. Повідомляється, що внутрішні органи використовують на “медичні продукти”. На сайті компанії, яка є дочірньою структурою концерну RTIBiologics, своєю спеціалізацією називають розробку, виробництво і збут трансплантатів.
Згідно з документами, які є в розпорядженні німецького часопису, торгівля органами українських мерців здійснюється, щонайменше, з 2000 року. Щоправда, єдині дані, на які посилається Spiegel, стосуються лише 2000/2001 звітного року. Видання пише, що за цей період для “експорту” органів до Німеччини в Україні було препаровано 1152 трупи. Отримати актуальнішу інформацію від Spiegel поки що не вдалося.
Як повідомляє журнал, бізнес не завжди протікав легально. У багатьох випадках родичі померлих нібито не знали про те, що стається з органами їхніх близьких. За словами однієї з них, жінці зненацька запропонували дати дозвіл на подальше використання шкіри з тіла її батька. Але натомість, як з’ясувалося пізніше, з трупа було видалено всі сухожилля, кістки та хрящі.
Фірма Tutogen відмовилася спілкуватися зі “Шпігелем”. Також директор українського підприємства Bioіmplantant не відповів на письмовий запит німецького часопису, пише видання. Декілька років тому в німецькій пресі вже з’являлися повідомлення про подібні скандали в інших європейських країнах, зокрема в Латвії. Там теж фігурувала фірма Tutogen.
Тим часом голова Всеукраїнського лікарського товариства Станіслав Нечаєв вважає, що скандал про торгівлю органами мерців може бути навмисно роздмуханий через наближення в Україні президентських виборів. На думку Нечаєва, це черговий привід дискредитувати українську владу перед міжнародною спільнотою.
“Може, це звичайна “качка” перед виборами. Ця інформація з’являється не в українській пресі, а в німецькій. І тепер українська преса буде все це цитувати. А потім виявиться, що це все – мильна бульбашка”. При цьому медик вказав на те, що пересадити органи від людини, яка щойно померла в Україні, пацієнту, який очікує на трансплантацію в США, за короткий час дуже складно.
Утім, Нечаєв не виключає, що факти, наведені в статті німецького видання, можуть бути достовірними. На думку голови Всеукраїнського лікарського товариства, всі запитання щодо “чорної трансплантології” мають бути поставленні керівникам державних медичних закладів, які займаються пересадкою людських органів та міністерству охорони здоров’я України, яке тісно співпрацює з німецькою компанією “Tutogen Medical GmbH”.
Разом з тим, Станіслав Нечаєв додав, що трансплантологія як наука швидко розвивається, а українське законодавство не встигає за цим: “Це дуже етичне питання. Має бути згода пацієнта на взяття цих органів. Так, як у розвинених країнах. Усе має бути прописано законодавчо. У нас же цей напрямок законодавчо не розвивався, і тепер ми пасемо задніх у трансплантоглогії. Є шпарини в законодавстві для процвітання чорного ринку”, - зауважив Нечаєв.
За його словами, у вересні українські медики хочуть прийняти етичний кодекс лікаря України, де буде чітко прописане і питання щодо трансплантації органів за згодою людини,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|