У наш час, коли все менше залишається чистих джерел і натуральних продуктів, люди починають особливо ретельно дбати про своє здоров’я. Адже воно залишається найбільшою цінністю, яку не купиш за найбільші гроші і не придбаєш за жодним океаном.
І якщо можна уникнути споживання отруєних нітратами продуктів, то як убезпечити себе від тотального впливу електромагнітного випромінювання, спрямованого на нас цілодобово – від побутових приладів вдома і від станцій мобільного зв’язку на вулиці?
На це запитання відповідає завідувач відділенням комунальної гігієни Коломийської санепідемстанції Ігор Гаєвий:
- Типова базова станція стільникового зв’язку складається з технологічного контейнера або пристосованого приміщення для розташування станційного обладнання, металоконструкції для кріплення антен на необхідній висоті (інколи антени встановлюються на існуючих спорудах, якщо вони забезпечують достатню висоту), а також приймально-передавальних та радіорелейних антен. Тож електромагнітну енергію, власне, випромінює не вся базова станція, а лише приймально-передавальні та радіорелейні антени, які для забезпечення більшої зони покриття встановлюються на значній висоті щодо поверхні землі. Їх часто розташовують на металевих вежах, на трубах котелень, на висотних будівлях. І людей якраз турбує вплив цих близько розташованих антен. Бо вважається, що від них погіршується стан здоров’я. Але мало хто знає, що виходячи з технологічних вимог побудови системи мобільного зв’язку, антени завжди направлені таким чином, що основна енергія (а це понад 90 %) зосереджена у доволі вузькому “промені”, як світло від ліхтарика.
І цей промінь завжди спрямований у бік від споруди, на якій знаходиться антена. Тобто, розташовані поруч будинки не потрапляють під вплив випромінення, бо промінь завжди спрямовується вище або поміж ними. А саму роботу станційного обладнання можна порівняти з роботою системного блоку комп’ютера.
Варто нагадати також, що для встановлення базової станції стільникового зв’язку кожен оператор має отримати наше погодження на місце її розташування. Тільки після позитивних висновків нашої служби дозволяється початок будівельно-монтажних робіт. Ми також видаємо санітарний паспорт, де вказано рівень електромагнітного поля і встановлено безпечні технічні параметри базової станції. Термін дії паспорта – 5 років. Таким чином базові станції мобільного зв’язку перебувають під постійним наглядом санітарної служби. Отож і є всі підстави стверджувати, що на сьогодні відсутні достовірні дані про те, що здоров’ю людини може шкодити випромінювання станцій, уведених у дію відповідно до всіх вимог санітарного законодавства. Також за даними ВООЗ можна вважати, що нема переконливих наукових даних, які свідчать, що мало інтенсивне електромагнітне випромінювання від станцій мобільного зв’язку призводить до негативних наслідків для здоров’я людини.
Можемо заспокоїтися?..
Автор: Артем ЖМУТ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|