Кількість жертв у світі нового різновиду грипу А (H1N1), раніше відомого як свинячий, перевищила 1 300 осіб, а кількість хворих сягає 193 тисячі. Серед них і четверо українських громадян, які лікуються у Франції.
Кількість жертв у світі нового різновиду грипу А (
H1N1), раніше відомого як свинячий, перевищила 1 300 осіб, а кількість хворих сягає 193 тисячі. Серед них і четверо українських громадян, які лікуються у Франції.
Грип фактично здійснює “подорож довкола світу”. Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію захворювання. Як можна вберегтися від недуги і коли будуть ефективні ліки? Про це Радіо Свобода розповів голландський вірусолог, професор Альберт Остерхаус.
“Свинячий грип”, або ж грип А, або ж мексиканський грип – це штам вірусу грипу, який фактично є мутацією вірусу, що вражає свиней. Мутація якраз і полягає у тому, що від свині грип передався людині, і далі пішов ланцюжок від людини до людини, від селища до міста і далі – від країни до країни. Небезпека цього штаму – його стійкість, швидкість ураження, а також відсутність у медиків дієвої вакцини, каже професор Остерхаус.
Він також зауважує, що грип А, на відміну від більшості відомих уже штамів, уражує не стільки людей похилого віку, скільки молодше покоління.
“Класична група ризику – люди похилого віку, але цього разу грип менше вражує осіб, старших від 65 років. Найбільше страждають, як ми побачили, люди ву цілому нездорові: з ослабленою імунною системою, з хронічними захворюваннями (такими як астма), вагітні жінки. Менш готовими до атаки вірусу виявились і люди віком від 5 до 35 років”, – розповів професор.
Він підкреслив, що головний шлях передачі грипу А – від людини до людини. Існує ймовірність, що й надалі вірус передаватиметься від свиней до людей, але цей ризик мінімальний, тож можна спокійно їсти свинину. Вірусолог також нагадав, що у разі появи перших же симптомів захворювання варто негайно звертатися за медичною допомогою.
“Симптоми мексиканського грипу подібні до типових симптомів будь-якого іншого виду грипу: це – висока температура, головний біль, біль у горлі. Навіть у разі лікування, відлежавшись у ліжку три-сім днів, людина почувається слабкою. В цілому, “свинячий грип” лікується не менше ніж два тижні. Зауважте: якщо людина повертається з регіону, де зафіксовані випадки грипу А, і в неї з’являються симптоми, типові для гострих респіраторних інфекцій, вона має зрозуміти, що це початок так званого “свинячого грипу”, – наголошує голландський професор.
На ранній стадії хвороби допомагають вже відомі антивірусні препарати “Таміфлю” і “Реленза”, зауважує голландський вчений. Але головною відповіддю науки має стати нова вакцина.
Професор Остерхаус очікує, що перші дози вакцини будуть готові вже до вересня-жовтня цього року,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|