“Продається замок” – оголошення такого змісту можна знайти повсюди в Чеській Республіці. Фірми з продажу нерухомості, а також сільські чи міські ради пропонують на продаж нерухоме майно – замки, оборонні фортеці, вілли, палаци чи звичайні господарські будівлі.
Замки на продаж – звична справа, навіть громадський канал чеського телебачення у щотижневих програмах рекламує старі замки і вілли. Мета одна: майно має мати господаря, щоб той постарався і зберіг його для нащадків. А про ціну можна домовитись.
В інтернеті лише на сайті однієї празької фірми я знайшла 9 вілл, замків і палаців на продаж. У Радотіні – містечку поблизу Праги – продається замок, 1 тисяча квадратних метрів житлової площі й удвічі більша земельна ділянка – все за півмільйона євро. А в самій Празі, в одному з престижних кварталів можна купити віллу початку 20 століття з великим – понад 2 тисячі квадратних метрів парком. Ціна в перерахунку – 1 мільйон 600 тисяч євро. Вілла історично пов’язана з творчістю відомого чеського художника Альфонса Мухи і є пам’яткою національного значення. Але і вона виставлена на продаж.
Чехія – одна з небагатьох держав Європи, надзвичайно багатих на пам’ятки архітектури оборонного і палацового типу. Лише замків і палаців найвищої категорії, тобто тих, які стоять на реєстрі Національного інституту охорони пам’яток, 104. А є ще сакральна архітектура – костели, дзвіниці, каплички, пам’ятники і меморіальні комплекси, унікальні сецесійні чи конструктивістські вілли. Є пам’ятки, які стоять на обліку в містечках і селах, відповідальність за їхнє збереження несе місцеве керівництво.
Коли бракує коштів на утримання пам’ятки, її виставляють на продаж. У цьому випадку від моменту купівлі відповідальність за збереження пам’ятки переходить на нового власника. Так передбачає закон, пояснила Радіо Свобода працівник Національного інституту охорони пам’яток у Празі.
“Якщо пам’ятка є на продаж і дісталась до приватних рук, тоді власник у разі, якщо пам’ятка вписана до центрального реєстру культурних пам’яток, повинен діяти в рамках чинного Закону про охорону пам’яток культури Чеської Республіки, – каже вона. – Коли новий власник хоче провести на об’єкті якісь будівельні зміни, то ці зміни мають бути заздалегідь узгоджені з Національним інститутом охорони пам’яток як із професійним закладом, або з відповідним будівельним комітетом у залежності від рівня пам’ятки і місця її розташування. Власник пам’ятки має керуватись рекомендаціями і дозволами цих установ”.
На думку фахівців, ситуація з утриманням нерухомих пам’яток у Чехії на загал добра. Є десятки, якщо не сотні прикладів, як невеликі палаци чи напіврозвалені господарські двори перетворились у затишні готелі, ресторани чи туристичні центри. Нові господарі вдихнули в них друге життя. Є й приклади, коли нові власники з планами на перебудову не впорались і замок чи вілла перепродаються.
Згідно з чинним законодавством у Чехії придбати нерухоме майно можуть й іноземці – громадяни Європейського Союзу або іноземці, котрі є власниками зареєстрованих у Чехії фірм. За статистикою найважче продаються пам’ятки найвищої категорії, тобто пам’ятки державного значення. Ïх охорона і збереження вимагає великих коштів, найдешевше коштують пам’ятки, які стоять на обліку в сільських радах Чехії,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|