Українці в Ліберії навчили африканців їсти сало. А від сексу з місцевими красунями рішуче утримуються. Хоча ці послуги тут коштують усього один долар.
Малярія й зелені апельсини.
Через брак коштів цього літа Міністерству оборони України вперше довелося скористатися орендованим паромом, аби успішно завершити тринадцяту ротацію миротворців з України в Ліберію. Для самих військових в умовах кризи напружена робота в Африці вже здається не тяжкою працею, а скоріше бажаним лотерейним квитком. Щоб потрапити до складу миротворців ООН, українські військові проходять складний конкурс: аж сім претендентів на одне місце. Про те, як живеться нашим хлопцям в умовах далекої країни, я довідалася від херсонських військовослужбовців 56–го окремого вертолітного загону Збройних сил України. Капітану 11–го окремого полку армійської авіації Олександру Світличному служити в Африці сподобалося: там не треба заощаджувати на бензині, а за роботу добре платять.
— Як зустріла чужа країна? Чи такою ви собі уявляли Африку?
— Екваторіальний клімат — це досить важко. Півроку світить сонце, а потім півроку іде дощ. Прісна вода Ліберії кишить заразою: нею не можна навіть митися — підхопиш заразу. Але як витримати без води в таку спеку? Поки встановлювали очисні фільтри — бійці купалися на свій страх і ризик. Головна небезпека — гепатит і малярія. На 110 людей — 50 випадків захворювання. Деякі службовці хворіли двічі й навіть тричі. З місцевими жителями також заборонено контактувати. Хоча чорношкірі красуні й пропонували нам секс по долару за годину, солдати воліли вести чернечий спосіб життя…
Літати нашим військовим у Ліберії доводиться в дуже складних умовах. Погода там міняється стрімко. З ранку до полудня висить туман, велика вологість. Особливо в польотах доводилося остерігатися птахів: зіткнення з ними в повітрі, наприклад із грифом, що “патрулює” свою територію, могло закінчитися великими проблемами. А коли починається сезон дощів, то здається, ніби вода стоїть стіною. Утім доводилося літати і в таких умовах…
За словами Олександра, найбільше враження він та його друзі отримали, коли вперше побачили океан: очей не можна відвести від його безмежної краси. Кожен відпочинок проводили на узбережжі океану. Вода аж гаряча — 25—30 градусів. Для місцевих мешканців — це навіть прохолодно, а для українців — те, що треба! В океані навіть рибу ловили, а потім готувати смачну юшку на багатті.
А ось із місцевих овочів–фруктів найбільше нашим військовим сподобалися екзотичні папайя та какао. Африканські банани виявилися набагато смачнішими. Здивувало й те, що у ліберійських апельсинів шкірка не помаранчева, а зелена. Хоча всередині цитрус спілий і дуже солодкий.
Українські військові кажуть, що ООНівскі кухарі добре вміють готувати й борщ, і картоплю з м’ясом — усі звичні для українців страви. А ще у таборі була навіть своя пекарня, де можна було на свій смак випікати хліб, печиво та коржі.
Табу на африканський самогон
— Як місцеві жителі ставляться до військ ООН? Чи не бачать вони в них загарбників?
— До нас, втім, як і до інших військових місії, ставлення було нормальне, — розповідає Олександр Світличний. — Деяка частина місцевих працює на обслуговуванні військових: траву косять, будують, за це ліберійці одержують чималі за місцевими мірками гроші. Через кілька тижнів ми здружилися з багатьма аборигенами. Навіть навчили їх, як правильно їсти наше україн¬ське сало. Африканцям воно було в таку саму дивовижу, як нам їхні банани! Коли ми виїжджали з табору, місцеве населення тягло стародавні монети, фрукти, сигарети й пропонувало “чейндж” — обміняти на долари.
— А місцевий самогон пробували?
— Ніхто навіть і не намагався його дістати. Занадто вже небезпечно це для здоров’я. Зате в магазині американської місії можна було вільно купити спиртне. За встановленим лімітом, на місяць ти можеш купити не більше трьох літрів горілки, 12 літрів вина й 96 пляшок пива. Але все це тільки у свято й у помірних дозах. У африканську спеку краще взагалі не пити…
За словами українських миротворців, кожен із них був би радий ще раз поїхати до Ліберії, незважаючи на важкі умови праці. Адже є в цьому й свої великі плюси. Наприклад, в Україні середня зарплата для тих, хто служить в армії, — 1700 гривень, а в Ліберії — 1000 доларів на місяць. Крім того, харчування й обмундирування для солдатів — безкоштовно, плюс існують всякі надбавки. Приміром, місія ООН навіть платить по 1,28 цента на добу на цигарки…
Довідка “УМ”: 56–й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі місії ООН у Ліберії із січня 2004 року. Загальна численність українських військових — 300 людей. На їхньому озброєнні перебувають вісім вертольотів Мі–8 і шість вертольотів Мі–24. Основні завдання українських миротворців — перевезення персоналу місії й високих посадових осіб, перевезення вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, повітряне спостереження й супровід. Іноземні віп–персони (у тому числі й екс–президент США Джордж Буш, канцлер Німеччини Ангела Меркель, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан) почували себе набагато впевненіше в той час, коли над ними кружляв Мі–24 з українським екіпажем на борту.
Автор: Ірина КИРПА, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|