Повінь, яка сталась рівно рік тому, визнано наймасштабнішою за останнє століття. Розміри лиха, накоєного нею, обчислювались мільярдами гривень, людськими жертвами, а ще — трагізмом, який ще довго відлунюватиме в пам’яті усіх. До річниці сумної дати Коломия ВЕБ Портал пропонує своїм читачам згадати, як це було…
— У результаті опадів, які тривали з 21 до 26 липня, в гірських річках, потоках, в річці Прут різко піднявся рівень води, що і спричинило повінь, — розповідає заступник голови райдержадміністрації Мирослав Мацьків. — На Коломийщині паводкові води розмили 4,1 кілометра берегів річок, що спричинило збитки на 15 млн грн. Було зруйновано 46 кілометрів дорожнього полотна на автошляхах, сім мостів, з яких найважливіші — корницький (який з’єднував Коломию із Запруттям), спаський і печеніжинський (які з’єднували Коломию з гірськими селами). А це — ще плюс 14 млн грн. збитків. Нестримний потік води в Пруті підмив і зруйнував дамбу у Воскресинцях, вода пішла прямо на село. На щастя, залишились неушкодженими очисні споруди, інакше це призвело б до екологічної катастрофи. Зазнало збитків і лісове господарство, були пошкоджені лісові дороги, мостові переходи. Значні збитки мали і служби електро-, газопостачання, зв’язку.
Але найстрашніша статистика стихії — людські збитки. На Коломийщині були підтоплені три тисячі 634 двори. Найбільше постраждали села запрутської зони, Нижній і Верхній Вербіжі, Спас. У дев’яти випадках люди цілком втратили своє майно. Повінь пошкодила 3,5 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь населення. Загалом, збитки, нанесені людям, обчислювались сумою 85 млн грн. Втім, не зважаючи на масштаби стихійного лиха, усі служби спрацювали оперативно і фахово, ніхто не рахувався з власним часом. Злагоджено, цілодобово працювала в ті нелегкі дні райдержадміністрація, вболіваючи за кожного потерпілого. Діяла “гаряча” телефонна лінія, штаб, комісія з надзвичайних ситуацій. Крім державної допомоги, населенню Коломийщини підсобляли благодійні фонди, партії, виробничі концерни, підприємці, приватні особи. Гуманітарна допомога надходила з різних областей України. Було відкрито благодійний рахунок Коломийської РДА для виплати допомоги потерпілим від стихії.
— Дружню руку допомоги трьом найбільш постраждалим районам нашої області, серед яких і Коломийський, простягнула Київщина, — продовжує заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк. — До нас приїздила тодішній голова Київської ОДА Віра Ульянченко, яка заявила про готовність допомогти багатьох будівельних організацій, сільгоспвиробників, благодійних фондів. Разом з гуманітарною допомогою на Коломийщину почала прибувати техніка, будівельні фірми вивчали масштаби лиха і брались до роботи.
Усього на Коломийщині потребував відновлення після повені 61 об’єкт, — каже Нестор Євгенович. — На 26 з них роботи були завершені минулого року. Ще 35 потребують завершення розпочатих робіт. Загальна сума коштів, які були необхідні для першочергових робіт на постраждалих від водної стихії об’єктів, — 40 млн грн. Торік було освоєно 28 млн грн. Але підрядні організації недоотримали торік за фактично виконані роботи 102 млн грн, які Коломийський район отримав тільки нещодавно, у липні, з резервного фонду Держбюджету. Проблемним залишається питання завершення робіт на “заморожених” об’єктах. Найбільш затратним із них є будівництво кладки через річку Прут у Воскресинцях. Її довжина — 320 метрів, загальна вартість — шість мільйонів гривень. На жаль, нормативні документи Кабміну цього року ще не визначили механізму продовження розпочатих робіт. Проте, тривають перемовини з будівельними фірмами, які згодні продовжувати післяповеневі ліквідаційні роботи. Готові далі працювати на Коломийщині ПП “Сенс”, ПП “Калюс”, “ШБ Спецпроммонтаж”, “Укренергобудмеханізація”. Загалом ідеться про відновлення берегоукріплень і мостових переходів у Рунґурах, Слободі, Печеніжині, Мишині, Винограді. Про початок нових будівельних робіт поки що говорити зарано, тож будемо сподіватись, що держава не залишить без уваги решту пошкоджених повінню об’єктів.
Автор: Маґда НИКОЛИШИН, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|