Заради отримання шенгенської візи українці днями стоять у чергах і терплять хамство співробітників посольств. Чому до наших громадян ставляться насторожено та упереджено, і що треба знати, аби не побачити червоне світло на шляху до далекого зарубіжжя, з’ясовували учасники програми “Український вимір”, виробництва КГ ESG. Більшість українців не може отримати шенгенську візу з першого разу. Лише 35% опитаних отримали її одразу, 47% – з другого разу, 13% – з третього.94% тих, кому відмовили у видачі візи стверджують, що їм так і не пояснили причину такого рішення.
Керівник консорціуму “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко каже, що певні консульства сприймають українських громадян як потенційних трудових нелегальних мігрантів, але порівняно з минулими роками рівень відмов знизився. Насамперед через досвід наших громадян, який дає змогу краще підготуватись до процедури, дещо вплинула дія угоди про спрощення оформлення віз, яка забезпечує для окремих категорій громадян пільгові умови.
Прес-секретар оргкомітету надзвичайних зборів “Україна – зона культурного лиха” Уляна Ходорівська пригадує, що перша хвиля обурення щодо ставлення до українських громадян в посольствах була в 2007 році. Саме тому було створено рейтинг іноземного хамства “Золотий намордник”. На перших місцях серед тих, хто найчастіше відмовляв українцям – Іспанія, Чехія, Італія, Німеччина, Польща та Франція.
Найбільше не подобається нашим співвітчизникам у представництвах зарубіжних країн – надмірна кількість документів, відсутність точного списку, платний запис на співбесіду, неможливість додзвонитись в посольство, недовіра, необхідність перекладати документи на відповідну мову, відсутність належної інформації, грубість персоналу, хамство охорони, керування чергою за допомогою мегафону та спілкування російською мовою.
Правозахисник Едуард Багіров підтверджує, що в посольствах та консульствах до нас ставляться як до другосортних громадян і це можна дуже легко перевірити: “Проїдьте повз посольство і подивіться, скільки людей стоять під дверима в будь-яку погоду і чекають, поки їх, нарешті, приймуть. Проблема ще й в тому, що чіткий перелік документів відсутній. У кожному посольстві свої правила і відмова ґрунтується на внутрішніх упередженнях. Як вони вирішили, так і буде, і вже не має значення повний у вас пакет документів чи ні. Головне, не потрапити до так званого “чорного списку”, база даних якого перебуває у Страсбурзі, бо вийти з нього буде надзвичайно складно.
Фахівці сподіваються, що ситуацію покращить візовий кодекс, який затвердила рада ЄС, за яким причини відмови надаватимуться письмовим поясненням, а наші громадяни матимуть право на апеляцію такого рішення. Також чітко прописаний порядок прийому громадян та належні умови для цього, а ще визначена етика та правила поведінки співробітників консульських установ. Документ набере чинності через півроку,
повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|