Сьогодні в перший день липня — Національне свято Канади, країни, куди вперше вирушили українські емігранти Іван Пилипів та Василь Єленяк із бойківського села Небилова, що на Рожнятівщині, країни, 2 грудня 1991 року одразу після українського референдуму. першою підтримала українську незалежність, країни, же живуть мільйони українців, які допомагають нашій державі.
Свято сягає коріннями в давнину. 20 червня 1868 року у постанові, підписаній генерал-губернатором Лордом Монком, містився заклик до всіх підданих Її Величності по всій Канаді приєднатися до святкування 1 липня річниці перетворення союзу Британських провінцій Північної Америки у федерацію під назвою Канада. З 1958 року урядом встановлений щорічний ритуал проведення національного дня Канади. 27 жовтня 1982 року 1 липня, до цього відоме як День Домініону, отримало назву День Канади.
Із дружбою, допомогою та проектами. За даними Посольства Канади в Україні, на сьогодні дві держави мають тісні стосунки, які ґрунтуються на історичному фундаменті більш ніж сторічного переселення українців в Канаду. Дипломатичні стосунки між Канадою та Україною офіційно були встановлені 27 січня 1992 року. З того часу, Канада та Україна підписали безліч угод та меморандумів про взаєморозуміння, які охоплюють такі області, як торгівля, технічне та військове співробітництво, взаємну юридичну допомогу.
У березні 1994 року уряди Канади та України підписали декларацію “Про особливе партнерство” між Канадою та Україною, в якій визначалася канадська підтримка розвитку незалежної України. Декларація. Угодою про економічне співробітництво у 1994 році було засновано Канадсько-українську міжурядову економічну комісію, основними завданнями якої стали розвиток ділових стосунків між Канадою та Україною та подолання перешкод для двосторонньої торгівлі та інвестицій. Комісія намагається залучити до співпраці канадську ділову громаду через робочі групи, які працюють в сільському господарстві, будівництві та енергетичному секторі.
Канадська міжнародна агенція розвитку (СІ
DA) має велику програму технічного співробітництва в Україні, зосереджуючи увагу на структурі управління, розбудові інституційних можливостей, укріпленні громадянського суспільства та зміцненні ядерної безпеки. Канада планує розширити співробітництво в останньому секторі через участь України в Програмі глобального партнерства.
На підтримку “Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО” Канада організовує мовну та миротворчу підготовку військового персоналу, та допомагає у питаннях цивільного планування у надзвичайних ситуаціях в рамках співробітництва між Україною та НАТО. Канада вітає зобов’язання, які взяла Україна щодо виконання політичних та економічних реформ, що наблизять її до цінностей, які поділяють країни-члени НАТО.
Двосторонні дипломатичні стосунки підтримуються через Посольство Канади в Києві. Канада має Консульство у Львові. Україна має Посольство в Оттаві, Генеральне консульство в Торонто та декілька почесних консулів.
Канадський слід на Прикарпатті. А в прикарпатському Небилові ще в 1991 році, до столітнього ювілею української еміграції біля сільської школи було встановлено пам’ятний знак із барельєфами двох земляків, які 7 вересня 1891 року започаткували першу хвилю української еміграції в Канаду. Добиралися туди тяжко. Іван Пилипів та Василь Єленяк два тижні плили кораблем до омріяної землі. Але згодом побачили, що ніякої мрії та золотих гір там немає.
А переселенці з Європи, які вже почувалися там господарями, не вельми добре ставилися до заїжджих слов’ян. Але через декілька років змушені були визнати, що завдяки працелюбності українці досягли там успіху. Люди, які звикли тяжко працювати на землі, перетворили канадські землі на величезні поля. В Канаду їхали і їхали. І вже за 25 років після приїзду небилівчан у цій країні веж жило 170 тисяч українців. І сьогодні туди також тисячами емігрують українці. Ця північноамериканська країна продовжує залишатися мрією для багатьох.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|