Учорашня неділя принесла українцям аж два свята: День молоді і День Конституції, які по різному відзначались у різних куточках України. Та й як не святкувати, якщо наша Конституція, ухвалена 1996 року, передбачила для українців чи не найбільше прав у світі.
Наприклад, наші громадяни мають гарантоване Конституцією право на працю в Україні (а не на заробітки в Португалії, Італії, Чехії і т.д.). Ми також маємо право на безкоштовну охорону здоров’я у державних медичних закладах, на здобуття освіти у вищих навчальних закладах, на житло, на судовий захист, і ще багато різних прав. На усі ці права має бути фінансове підґрунтя, тобто, закладена державою спроможність до виконання усіх задекларованих прав і свобод громадян. Існує приблизний підрахунок того, скільки грошей потрібно на реалізацію усього, гарантованого нам Конституцією. Так от, право на безкоштовне медичне обслуговування у нас тепер забезпечується лише максимум на десяту частину від потреби. А для того, щоби гарантувати усім громадянам закладене у Конституції право на житло, не вистачить навіть двох бюджетів – 200 мільярдів гривень. Так що не дивно, що ця стаття не працює – вона й не може працювати!
Тобто, так чи інакше, права ми маємо, але можливостей – ні. Тож дуже символічним є те, що День молоді та День Конституції співпали у часі, бо якраз молодь найбільше потребує підтримки держави. Саме молодим важливе право на освіту, на роботу і житло. Тим часом, усі ці проблеми, у кращому разі, покладені на плечі батьків, які часом у всьому собі відмовляють заради здобуття чадом престижної освіти, вирішення житлової проблеми, працевлаштування. Статистика говорить сама за себе: в Україні не мають власних осель 800 тисяч молодих сімей. І якраз у цих молодих сім’ях народжуються близько 80 відсотків дітей. При цьому зі ста відсотків молодих сімей менш ніж третина забезпечені житлом. Один відсоток живе у непристосованих умовах, близько п’яти відсотків – у гуртожитках і комунальних квартирах, а тридцять відсотків молодих пар узагалі не мають де жити. Не рятує ситуацію квартирна черга для молодих сімей – з неї знімають при досягненні людиною 35 років. Не вирішила проблему і гучно розрекламована концепція формування соціального житла, механізм якої досі не зрозумілий. Отож на учорашніх святкуваннях двох визначних дат на різних рівнях лунали схожі побажання: щоб наша молодь по справжньому відчувала на собі конституційні можливості.
Про це йшлося і на урочистостях у Дебеславцях Коломийського району. Цього року на Коломийщині вирішили не організовувати традиційне районне свято до Дня молоді і Дня Конституції, а відзначати їх на місцях. Тож усі села за прутської зони зібрались на молодіжний фестин до Дебеславців, який відбувся на місцевому стадіоні. Тут особливої уваги удостоїли молодих – заступник голови Коломийської РДА Богдан Болюк привітав юнь і вручив молодіжному активу села почесні грамоти. Відзначив кращих сільських артистів, співаків і спортсменів і сільський голова Богдан Бойчук. Місцеві аматори підготували веселу концертну програму. А потім усе село бавилося на карооке, вболівало за своїх спортсменів під час волейбольних і футбольних поєдинків, гаряче підтримувало екстремалів, які долали дистанцію у мішках і тягнули легковик на відстань 500 метрів. Молодь бавилася аж до ночі, організувавши дискотеку прямо під зорями. Дівчата і хлопці, з якими того дня випало спілкуватись, оптимістично зауважували, що, звісно, їм хотілось би відчувати себе захищенішими, мати впевненість у завтрашньому дні, більше покладатись на державу. Але вони вже звикли вирішувати усі проблеми самотужки або з допомогою батьків, тож розраховують виключно на власні сили і на підтримку батьків. А День молоді сприймають як ще одну “галочку”, яку держава поставить собі в залік турботи про своє ж майбутнє. Бо навіть дозвілля молодь влаштовує собі сама, своїми силами і за власний кошт…
Автор: Маґда НИКОЛИШИН, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|