Центральні щоденники інформують про візит керівника польської дипломатії Радослава Сікорського у Київ. Усі газети згодні, що Україна, через постійні сварки на верхах влади, – черговий раз втратила шанс на інтеграцію з Заходом.
“Dziennik” наголошує: пропозиція допомоги, з якою виступили Польща й Німеччина – залишилася без відповіді, бо українські лідери не бажають припинити братовбивчу боротьбу. Ідея Сікорського і Штайнмаєра була чітка: надати допомогу в боротьбі з наслідками кризи, запобігти черговій газовій війні з Росією, переконати Міжнародний валютний фонд надати Україні позику, і привести до підписання угоди між Україною та ЄС в справі вільної торгівлі. А також модернізувати, за рахунок Брюсселя, українську транспортну газову мережу. Умова була лише одна, що українські політики припинять боротьбу і встановлять програму основних економічних реформ. Як пише
“Dziennik” – українські політики, однак, не були зацікавлені цими пропозиціями. А президент Ющенко, який перший мав зустрітися з закордонними гостями, в останній момент опізнив розмови. У зв’язку з цим, Сікорський і Штайнмаєр примушені були зарахувати туристичну програму і серед здивованих “бабушок” роздивлятися Печерську лавру.
“Rzeczpospolita” додає в цій справі, що неофіційно представники польської та німецької дипломатії дуже песимістично оцінюють ситуацію в Україні. Вважають, що конфлікти, які роздирають українську політичну сцену, додатково підсилюють результати економічної кризи. Газети підкреслюють, що міністри Польщі й Німеччини, практично, безрадні супроти інтриг українських політиків. Євросоюз готовий до наближення з Україною, але Україна – аж ніяк не готова.
Як польки змінилися після 1989 року? – відповідь на це запитання дає, зокрема, газета
“Rzeczpospolita”, яка друкує регультати опитування проведеного компанією Центр вивчення громадської думки. І так – польки сьогодні більш задоволенні з життя, більше про себе дбають і більше часу присвячують на професійну роботу – такі головні висновки випливають з рапорту “Жінки 2009”. Соціологи не є здивовані цими результатами. Професорка Ганна Пальська з Колегіум Сівітас наголошує: у 90-х роках ми пережили культурний шок. Речі, досі недосяжні, стали загальнодоступними. Тому природно, що краще оцінюємо наше сьогодення. У свою чергу, президентка Польської конфедерації приватних роботодавців Генрика Бохняж підкреслює: жінки в Польщі зуміли використати шанс, який дала ринкова економіка і демократія. Польки зробили ставку на професійну кар’єру, але водночас досконало собі радять із сімейними обов’язками. За результатами опитування, нині, лише 28% респонденток хотіли б належати до організації, яка бореться за права жіноцтва. В опитуванні, яке проведено в 1993 році, – таку готовність висловлювало понад 50% опитаних,
повідомляє Польське радіо.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|