Після того, як школярі отримали результати тестів з української мови та літератури, у Центрі тестування - ажіотаж. Десятки незгодних з результатами абітурієнтів шикуються в чергу для подачі апеляції. Оскаржити свої оцінки приходять не менше п’яти осіб на годину. Всі школярі - з батьками, грамотами та золотими медалями, щоб довести свої знання.
В минулому році підняти свій бал вдалося всього 11-12 школярам. У цьому році жодна апеляція поки не принесла додаткових балів.
У самому Центрі тестування виключають можливість несправедливої оцінки.
“Твори перевіряють два фахівця в різних пунктах тестування. Якщо їхні оцінки не збігаються, роботу перевіряє старший екзаменатор. Викладачі не знайомі і не знають, чию роботу читають”, - говорить начальник прес-служби Центру тестування Валентина Ткаченко.
За словами першого заступника директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, в минулому році підняти свій бал вдалося всього 11-12 школярам. У цьому році жодна апеляція поки не принесла додаткових балів.
Адвокати та правозахисники кажуть, якщо школяр впевнений у своїй правоті, він може спробувати домогтися справедливості через суд.
“Звичайно, починати треба з написання апеляції. Необхідно вимагати, щоб абітурієнту пояснили, які проблеми в його творі. Звичайно, якщо там неправильно написане слово - це помилка, але якщо бал знижений, скажімо, за неповністю розкриту тему, треба вимагати пояснення, чому і як розкрити її повністю”, - повідомив адвокат абітурієнтки.
Якщо таким чином підняти оцінку не вдалося, можна подати скаргу до суду. “Швидше за все, це юрисдикція адміністративного суду. Там залучать незалежних експертів, які зможуть дати реальну оцінку. Щоб переконати суд погодитися на експертизу, абітурієнт може принести з собою грамоти з олімпіад. Але грамоти повинні бути саме по тому предмету, який оскаржить дитина. Як свідків до суду можна запросити викладачів. Якщо право буде на боці школяра, швидше за все, суд винесе рішення про повторне написанні тесту”, - розповідає адвокат Олексій Рєзніков.
Як повідомлялося, український центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати тестування з української мови та літератури 2009 року.
У 37 тисяч 292, або 8,61% випускників цього та минулого років отриманий результат тестування є меншим за 124 бали за системою рейтингування від 100 до 200. Це означає, що їхні сертифікати не можуть бути прийнятими до розгляду вітчизняними університетами, інститутами та академіями,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|