В Австралії кожен дев’ятий смертельний випадок – наслідок лікарської недбалості, а в Німеччині щороку реєструється понад 200 тисяч скарг на помилки медиків.
В Україні, на жаль, відсутня системна робота галузі охорони здоров’я, що не дає можливості повноцінно боротися з цією проблемою. За неофіційними даними, у нас на рік через халатність лікарів помирає до 10 тисяч людей. Такі невтішні дані оприлюднили учасники програми «Український вимір» виробництва КГ
ESG.
Голова Національної ради з питань охорони здоров’я, член-кореспондент АМН України Микола Поліщук каже, що сьогодні відомства не дають звітів про стан своєї лікувальної роботи: «Ми не знаємо, скільки у нас приватних закладів охорони здоров’я, як вони функціонують, у нас повністю відсутній контроль за роботою медиків. Сьогодні у лікарів не має жодних розбіжностей з патологоанатомами. Вони домовляються між собою і не оприлюднюють помилки».
Фахівці переконані, що основними причинами лікарської недбалості, частіше за все, є недостатній рівень підготовки медичного фахівця, халатне відношення до своєї справи, відсутність протоколів і стандартів лікування та надання медичної допомоги.
За словами Віце-президента Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктора Сердюка через відсутність незалежної судово-медичної експертизи люди, в більшості випадків, не можуть довести лікарську помилку: «Ми живемо в системі ситуативної етики – коли за мною дивляться, я все роблю правильно, як тільки ні, то можна робити все, що завгодно. Сьогодні стоїть питання в створенні системи відповідальності за невиконання своїх професійних обов’язків.
Пацієнт повинен вимагати повну інформацію про наслідки лікарського втручання, мати повний доступ до лікарських документів, які в процесі фальшують і переписують, а головне, не боятись, що після цього до нього будуть гірше ставитись.
Найближчим часом необхідно прийняти закон про лікарське самоврядування, оскільки контролювати медиків можуть тільки самі медики. Лише після цього ми матимемо страхування професійної відповідальності лікарів, та повноцінний захист прав пацієнта,
повідомляє Український Бізнес Ресурс.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|