Завтра Міжнародний день танцю відзначається. Він відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО у день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора й теоретика хореографічного мистецтва, що ввійшов в історію як “батько сучасного балету”. Кореспондент Коломия ВЕБ Порталу побувала у найбільшій танцювальній школі Прикарпаття – “Кармен”.
Танці як життя, у рухах ти не приховаєш своєї суті, ти стаєш немов голий, і це обеззброює. Поневолі губишся від того, що хода зовсім незграбна, виявляється не вмієш володіти своїм тілом, напружуєшся, аби запам’ятати хоч якісь рухи. А головне відволікаєшся від усього на світі…
Танці це не спорт, не намагайтесь поводити себе надто скромно, ви робитимете успіх, якщо будете сміливі, приблизно з такими словами починає перший урок вальсу хореограф центру естетичного виховання “Кармен” Василь Калинчук.
О шостій вечора сюди збігаються мешканці Івано-Франківська, люди різні за віком, професією, поглядами. Об’єднує хіба нестримне бажання танцювати. Очі у чоловіків та жінок блистять, обличчя сяють щирими усмішками і це зважаючи на кінець робочого дня. Цікаво, а що буде далі, можливо усі довкола знають, що я кореспондент і підіграють. Та мої журналістські підозри у мить розвіялись. Ми почали танцювати вальс.
Коли пишеш про щось красиве, то часто бракує слів, бо вони не здатні передати усіх почуттів.
“Танець сей, у якому, як відомо, повертаються і зближуються особи обох статей, потребує належної обережності – щоб не танцювали надто близько одне до одного, це ображало б пристойність”, – писав у своїх “Правилах для благородних танців” учитель слобідсько-української гімназії Людвіг Петровський. Ці слова якнайкраще підходять до його величності вальсу.
З танцем по життю. У танцях добре пізнається людина. У центрі естетичного виховання “Кармен” уже колишні випускники навчають початківців. А почалось все десять років тому. Подружжя Калинчуків Василь та Оксана заснували спершу клуб. Вони бажали, аби більше зрілих людей у нашому місті відкрили для себе силу танцю.
“Тоді ми займались у волейбольному залі нафти й газу, хлопців було як завжди більше. Брали до танцю одних, потім інших дівчат, а вони стояли і чекали своєї черги, - пригадує Василь Калинчук – Моя майбутня дружина не погано танцювала, і тому виділялась із натовпу. Ми звісно обирали дівчат, які сподобались”.
В Івано-Франківську багато танцювальних шкіл створені подружжями. “Хочемо, щоб всі хто виходить звідси продовжувала танцювати далі. Танці це не відірвано від життя, - продовжує Оксана. - Насправді людині потрібно реалізовуватись. Благо, коли вона зайшла себе. Європейці молодці вони продовжують танцювати у пенсійному віці”.
За останній рік Калинчуки багато виступали. Волаціо, Італія - відкритий чемпіонат світу, потім Париж, Франція та кубок Варшави, Польща. На подібні змагання з усього світу з’їжджаються дорослі танцювальні пари. З колишнього СНД зустрічається лише кілька пар. Значна більшість іноземці. Саме вони складають найстаршу вікову групу – сеньйори другої та третьої категорії. Це люди за 45 років. “Навіть 80-річні пари танцюють легко та чудно, - вражено розповідає Василь Калинчук. - Набагато приємніше їхати на подібні змагання у дорослому віці, відчуття інші. Тим більше серйозні танці це – “дорослі танці”. Залишаючись тренером ти тупцюєш на місці, треба змагатись. Хороший воїн це – воїн, який воює”.
Вік та стать не перешкода. “Кармен” розбиває стереотипи. Сюди запрошують танцювати як малечу, так їхніх батьків. В Україні склалася потужна дитяча бальна школа. Але бальні танці, це танці для зрілих осіб. Часто дорослі через дітей намагаються реалізувати свої втрачені можливості. Трапляється дитина не виправдала очікувань. Наслідок – образа, невдоволення.
“Осі всі подивились різноманітні шоу і давай віддамо на танці свої діток, бо це ж так гарно, - ділиться про викладацький досвід Оксана Калинчук. - Мама приводить дитину на танці, але ж вона сама хоче танцювати. Коли я пропоную її спробувати, часто сміються , соромляться. Люди думають, що дорога для них у танці закрита. Це проблема”.
Траплялось, що подружжя, аби зміцнити свої стосунки починали разом танцювати. “Жінка затягує чоловіка, і я завжди кажу учням танець це є відображення життя. Якщо у танці мужчина є ведучий, то воно так і є. Якщо жінка починає брати усе у свої руки – ану йди сюди! Насправді не тому, що вона так танцює, а вона так вже думає і живе, - каже далі Оксана. – Але вона хоче бути жінкою і чоловік розуміє як багато від нього залежить. Він не буде танцювати у спідниці, а вона в штанях”.
Автор: Дарка ДОРОШ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|