Ніхто сьогодні не може з упевненістю спрогнозувати, яка валюта врешті-решт втримається.
У США друкують трильйони доларів, у Європі друкують (щоправда, трохи менше) євро, навіть Китай друкує гроші. Це папірці, не підкріплені реальною економікою. Величезна кількість таких “фантиків” розійдеться по всьому світу, ці гроші прийдуть і в Україну. За ці гроші можна буде скупити напівживі українські підприємства… Але сценарій може бути набагато гірший. У будь-який день може статись обвал будь-якої валюти. Може обвалитись і долар, і євро. З огляду на майже зупинену економіку України, гривню теж може чекати ще більше знецінення.
Українці зняли з депозитів близько 150 мільярдів гривень. Ці гроші зараз лежать у банківських сейфах, панчохах, під матрацами… І чекають своєї смерті. Не можна допустити, щоб ці гроші просто лежали, адже можна за одну мить залишитись без нічого. Гроші треба витрачати зараз, адже ніхто з експертів не може передбачити долі жодної валюти навіть на тиждень наперед. Вкладати у золото чи інші коштовності нелогічно, тому що в потрібний момент продати їх буде проблематично. А золотим злитком родину не нагодуєш.
Нам не треба боятись друкувати гривні. Їх треба надрукувати і підтримати банківську систему, у тому числі дати банкам можливість віддати людям депозити. Замість введення мораторію логічно було б видати депозити всім охочим, щоб люди могли ці гроші витратити. Це дозволить зняти напругу в суспільстві, а ці кошти увіллються в реальну економіку. Діюча економіка може бути порятунком від кризи, зараз же вона зупиняється без грошей.
Довіра населення до банківської системи частково втрачена, і гроші, які люди зняли з депозитів, уже не понесуть до банків. Ми чекаємо іноземних інвесторів, а свої гроші тримаємо і не знаємо, що з ними робити! Під час кризи насамперед падають усі галузі з великою спекулятивною складовою. Це енергоринок, фондові ринки, будівництво і, відповідно, самі банки. Але в Україні і крім них є куди вкладати кошти. Це нерухомість, продовольчий бізнес тощо. Опосередковано, через бізнес, вони все одно прийдуть до банку (сьогодні ж банки виконують, крім обслуговування рахунків, лише функції сховищ для акумуляції “мертвих” грошей).
У сусідній Польщі ринок продуктів харчування кредитується з розрахунку від 2 до 4 відсотків річних. Крім того, сільське господарство одержує дотації – близько 200 євро на 1 га землі. Все це дозволяє наситити ринок недорогими продуктами. В умовах кризи це надзвичайно актуально: в Україні велика кількість малозабезпечених людей вже сьогодні обмежують свій продовольчий кошик. У цей важкий час грошові накопичення населення мають зіграти роль “подушки” і підтримати як самих вкладників, так і економіку України.
Автор: Віктор РУСАНЕНКО
Джерело: Високий Замок
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|