Банк не повертає суму депозиту по закінченні дії договору банківського вкладу? Або нехтують письмові вимоги о достроковим одностороннім розірванням договору згідно ч.2 ст.1060 Цивільного Кодексу України?
Бажаєте звернутись до суду? Навіщо втрачати часу, якщо є інститут виконавчого пропису нотаріуса?
Згідно ст..18 Цивільного Кодексу нотаріус здійснює захист цивільних прав шляхом здійснення виконавчого пропису на борговому документі в випадках і порядках, установлених законам. Так, в законі Україні “Про нотаріат” це питання регламентує 44 розділ “здіснення нотаріального пропису”.
Отже, якщо ваш товариш, родич, партнер і т.д. не в змозі вирішити питання з банком “Х” про повернення свого депозиту пропонуємо йому наступне. По-перше складаєте з товаришем договір позики терміном дії кілька днів на суму рівну сумі депозиту в банку “Х” і завіряєте його нотаріально. По-друге в забезпеченні позики товариш передає Вам в заставу свій банківський вклад (Депозит). Договір застави також завіряєте нотаріально. На кінець по закінченні двох днів товариш звичайно грошей Вам не повертає. На третій день Ви як заставотримач і позичальник. права якого порушені приходите до нотаріуса який на договорі застави робить виконавчу напис. Сам виконавчий напис нотаріуса – це по суті безспірне судове рішення. Стягування з банка “Х” по виконавчій прописі виконується Державною виконавчою службою в порядку установленому законом України “Про виконавче провадження”.
Все чудово проте є один нюанс Наприклад, в великім банку “Надра” на початку лютого була введена тимчасова керуюча адміністрація. В приватних розмовах, державні виконавці розповідають, що стягнення з цього банка здійснити неможливо, так як для цього банка діє мораторій на задоволення вимог кредитів. Чи дійсно це так?
Згідно ч.1 ст.85 Закону України “Про банки і банківську діяльність” Національний банк України має право внести мораторій на задоволення вимог кредиторів у час здійснення тимчасової адміністрації але на термін не більше шести місяців. Чинний на протязі дії мораторій, згідно ч.3 статті, забороняється стягування на підставі виконавчих документів і інших документів, за якими здійснюється стягування в відповідності з законодавством України. Та ніхто не читає (або не хоче читати) ч.2 ст.85 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, в якій імперативно встановлено, що мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на обов’язки, терміни виповнення яких вступили до назначення тимчасової адміністрації.
Згідно, обов’язки банка повернути суму депозиту по виконавчій прописі нотаріуса на Вашому договорі застави є обов’язком, термін виповнення якого настав після назначення тимчасової адміністрації.
Думка підтверджує ч.4 указаної статті: “Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, що здійснюються тимчасовим адміністратором, на вимоги відносно виплати заробітної платні, аліментів, нанесення шкоди, причиненого здоров’я і життя громадян, авторського винагородження, а також на задоволення вимог кредиторів, які виникли в зв’язку з обов’язками банка в час здійснення тимчасової адміністрації банка”.
Як спрацює державна виконавча служба? Прогнеться під “чиновницький телефон” чи виконає вимоги закону.
Автор: Федір ОЛЕКСЮК, голова координаційної ради асоціації антиколекторів та правозахисників України
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|