Весна з кожним днем впевненіше вступає у свої права. Пробуджена земля уже тішить око першими квітами, які пробивають собі дорогу на світ крізь зіпріле листя та сміття. А незабаром — Великдень. Соромно зустрічати такий світлий празник не підготувавшись, отож ось-ось повсюди розпочнеться генеральне прибирання.
— А це значить, що у нас додасться роботи, — підтверджує начальник Коломийського районного управління ГУМНС, полковник служби цивільного захисту Ігор Вацик. — Щороку, о цій порі, під час передвеликодніх толок, маємо найбільше тривожних сигналів. Особливо небезпечна ситуація виникає на дачних масивах: розпалене вогнище не обмежується пожухлою травою, а перекидається на будиночки. Торік щодня ми мали по 3—4 таких виклики, і цьогоріч уже дачі горіли. Тому у мене велике прохання до всіх, хто наводитиме лад на господарці: дотримуйтеся правил пожежної безпеки, не можна залишати без нагляду вогнища, а ділянку, де воно облаштоване, варто заздалегідь обкопати.
— До Великодня будуть готуватися і храми.
— І ми розраховуємо на підтримку і розуміння ситуації з боку священнослужителів, які б не тільки закликали людей бути уважними, а й самі б пильнували за підготовкою храмів. Аналіз пожеж за останні роки показує, що найбільш вразливішими до пожеж є якраз культові споруди: вже горіли церкви в Лісному Хлібичині, Джуркові, монастир в Угорниках, капличка у Печеніжині. Десь причиною пожежі стала залишена без нагляду запалена свічка, для якої треба спеціально облаштований піддон, ще деінде — несправною виявилась електропроводка. Спричинити біду можуть електрогірлянди, які заради економії купують на ринку, без будь-яких документів. Такий товар обов’язково повинен бути сертифікований.
— Що порадите мешканцям багатоквартирних будинків?
— Не захаращувати сходові клітки, а особливо — підвальні приміщення, пильнувати, аби вони були зачиненими і туди не мали доступу сторонні особи. Особливо проблемним для нас є один із будинків на Січових стрільців, де теплий підвал і там знаходять притулок бездомні. Їхній спосіб життя — великий ризик для мешканців усього будинку і для них самих: вони курять, розпалюють вогнище, одного з бомжів із опіками було доставлено в лікарню.
— А як тепер виглядає статистика пожеж у порівнянні з минулими роками?
— Станом на 19 березня по місту і району виникло 29 пожеж, під час яких загинуло четверо осіб, за аналогічний період минулого року було 26 пожеж, загинуло п’ятеро людей.
У минулому році в області майже 20 відсотків усіх пожеж трапилися на об’єктах з масовим перебуванням людей, з-поміж них до найбільш ризикованих, зокрема, належать відпочинкові заклади — клуби. Там увечері збирається молодь, курить. Недбало кинутий кимось недопалок може наробити біди. Тому під час заходів у клубах, особливо танців, треба належним чином організовувати чергування відповідальних осіб, щоб було кому стежити за порядком. А ще настійливе прохання до любителів порибалити: не шукайте зараз пригод на свою голову, адже подекуди, особливо на лісових ставках, можна знайти лід тонкою кіркою, що дуже небезпечно. Торік у квітні біда трапилася з рибалкою із Годи-Добровідки.
— Отже, головне, щоб люди не легковажили, а вже ваша служба не підведе. Наявних сил вистачає для цього?
— На кожне чергування заступає по 15 осіб, у бойовому розрахунку — три автомобілі. Дуже важливо, що у Гвіздці, Печеніжині є пожежні команди, а віднедавна місцева пожежна команда діє у Сопові, вона обслуговуватиме запрутську зону. Усе це завдяки ентузіазму і наполегливості сільського голови, депутатів, завдяки підтримці голови районної ради Дмитра Неміша і голови райдержадміністрації Михайла Вінтоняка. Є перспектива відродити таку команду в Підгайчиках, колись вона була однією з кращих пожежних команд в Україні. Для цього і зараз є всі можливості: люди, техніка, тільки б подбати про фінансування.
— А як у вас загалом забезпечення кадрами, кажуть, вимоги посуворішали?
— Якщо раніше на офіцерську посаду могла претендувати людина, яка за плечима мала будь-який цивільний вуз, то тепер вимога — тільки професійна освіта, здобута у спеціальних вищих навчальних закладах нашого Міністерства. Перш ніж одягнути форму рятувальника, треба пройти чотиримісячні курси навчання. Це дозволяє зробити осмислений і виважений крок, тому випадкових людей у нас просто немає.
Від себе мені залишається тільки додати, що принциповий відбір кадрів Коломийському управлінню тільки на користь. Торік вони вибороли перше місце в області у пожежно-прикладних змаганнях по всіх видах спартакіади, та й за підсумками ліквідації наслідків минулорічної повені — одні з кращих. А сам Ігор Вацик достроково, на вісім місяців раніше, отримав чергове звання полковника. До речі, 21 січня, у день свого 43-річчя.
Автор: Вікторія КОХАН
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|