Один з матеріалів, що опубліковані в німецькій Der Tagesspiegel, присвячений нинішній ситуації в Україні, в якій фінансова криза відчувається в повній мірі. Ринкова економіка увійшла в життя пенсіонерки Галини ЧЕРЕПАНОВАОЇ зовсім недавно.
Ринок до недавнього часу залишався для неї місцем, де вона купувала овочі за ціною, яка не залежала від попиту або пропозиції. А тепер 67-річна Галина щодня їздить на один з ринків Києва, щоб пліч-о-пліч з такими ж, як вона, пенсіонерами розкласти на прилавку нехитрий товар: солені огірочки, яйця, капусту - все зі своєї дачі.
Вона буде стояти тут увесь день, її виручка становитиме близько 100 гривень і частина цих грошей піде за проїзд до ринку і назад. На місяць дохід Галини ЧЕРЕПАНОВОЇ, 38 років вілпрацювавшої вчителькою в початкових класах, в кращому випадку складе разом з пенсією 1137 гривень. До кризи, це було близько 170 євро, сьогодні - 110 євро.
Уже зараз, обвал національної валюти призвів до різкого подорожчання імпортних товарів, багато з яких коштують дорожче, ніж у Західній Європі. “Вони весь час брешуть: ЮЩЕНКО бреше, ТИМОШЕНКО бреше”, - в розпачі повторює пенсіонерка.
Подібні звинувачення сьогодні в Києві не рідкість. Фінансові криза вдарила по Україні болючіше, ніж по будь-якій іншій країні в Європі: за один тільки січень промислове виробництво скоротилося на третину, а ВВП - на одну п’яту. Люди втрачають роботу, примусово відправляються у відпустки, іншим не виплачується зарплата. Держава стоїть на межі банкрутства, а банківська система близька до краху.
На майдані Незалежності - площі, що стала символом сподівань на демократичне майбутнє, як і чотири роки тому, коли свої демократичні права відстоювали прихильники “помаранчевої революції”, розкинулися намети. Але від тих надій сьогодні мало що залишилося. Парламенту довіряє лише 1,4% українців, президент і уряд викликають симпатії у 4% громадян країни.
На думку експерта, країна, в якій за владу борються заради самої влади і постійно порушуються зобов’язання, навряд чи може бути привабливою для цивілізованого світу.
По всій видимості, Брюссель мислить в тому ж ключі. На недавньому саміті ЄС, Україні підсунули розпливчасті концепцію “Східного партнерства”, тим самим звільнивши себе від необхідності обговорювати перспективи вступу, чого домагається Київ.
Обидва героя “помаранчевої революції” - Ющенко і Тимошенко - от уже кілька років ведуть паралізуючу державу боротьбу за владу. З урядової кризи Україна вступила у фінансову, звідти в газову, а вона, у свою чергу, повернулася економічною. Найбільш небезпечним при цьому є те, що зростає соціальна напруженість, яка в окремих регіонах вже призвела до акцій протесту. Деякі аналітики при цьому не виключають і більш масштабних проявів невдоволення - аж до громадянської війни.
“Прості громадяни, - коментує Євген ОМЕЛЬЧУК, співробітник київської філії одного з великих міжнародних банків, - відчувають тиск з двох сторін: витрати ростуть, а доходи скорочуються”. Всьому виною - обвал національної валюти: кредити на квартири, машини або побутову техніку були взяті в доларах або євро, а віддавати їх треба в гривнях. Те ж саме відноситься і до орієнтованим на долари зарплат і цін на орендоване житло.
Не пощастило і тим, хто має банківські заощадження: у листопаді уряд наклав “мораторій на дострокове зняття коштів з банківських вкладів”, що призвело до майже панічної торгівлі правами на вклади. Той, кому терміново потрібна готівку, готовий позбутися частини заощаджень заради живих грошей ,
повідомляють Подробности.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|