Останній рік-півтора дієтологи зі всього світу активно пропагували так звану середземноморську дієту. Тепер на зміну їй приходить “нордична”. Середземноморська кухня охоплює досить багато країн і в кожній має свої відмінності.
Що об’єднує всі її територіальні різновиди? Використання в якості основи одних і тих самих продуктів - помідорів, болгарського перцю, цукіні та баклажанів, оливкової олії і оливок, риби і пасти, часнику, цибулі, а також різних приправ (тимьяна, орегано, розмарину і базиліку). Крім того, одним з улюблених напоїв средземноморців вважається червоне вино - воно, наприклад, у Греції чи Італії, є обов’язковим гостем на будь-якому обідньому столі.
Тривалий час таке харчування вважалося одним із самих здорових, якщо говорити про національні кухні. Ще б пак: багато овочів, борошняних виробів з “правильного”, першогатункового борошна, червоне вино, регулярне споживання якого вважається профілактикою від раку, і оливкова олія, від якої не те що не товстієш, а навіть навпаки. Зате мало м’яса і молочних продуктів - основних джерел холестерину і канцерогенів. Однак тепер у вчених, схоже, з’явився новий фаворит в кулінарному світі - так звана “нордична” дієта.
Призвідником потужної компанії по пропаганді нордичної, або норвезької дієти, став світовий авторитет з питань здорового харчування, президент Міжнародної асоціації дослідників ожиріння професор Арне АСТРУП. На думку лікаря, хвалена середземноморська дієта, по-перше, не підходить для мешканців північних країн у зв’язку з кліматом і особливостями їх організму, а по-друге, продукти що входять в неї занадто дорогі для півночі. У зв’язку з цим в якості альтернативи він запропонував іншу схему харчування.
По-перше, замість середземноморських помідорів та перцю ця схема пропонує брюссельську капусту і кабачки, які більше, ніж будь-який інший овоч, багаті на клітковину та антиоксиданти. За ці ж антиоксиданти лікарі хвалять такі північні ягоди, як голубику, брусницю і морошку, в яких є омега-3 жирні кислоти, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної та нервової систем. Також норвезька дієта передбачає підвищене споживання риби і нежирного м’яса та маложирних молочних продуктів, виготовлених з овечого молока.
“У цих продуктах - молоці, оленячому м’ясі, рибі - мало шкідливих жирів і досить багато білка, що дозволяє вам добре наїдатися, але при цьому отримувати відносно мало калорій, - говорить АСТРУП. - Це дуже важливо для тих, хто хоче залишатися в нормальній вазі”.
У минулому році АСТРУП активно виступав як захисник усіляких білкових дієт - тобто заснованих на зниженому споживанні вуглеводів і підвищеному - білків. За його словами, такі дієти допомагають не тільки схуднути, але й залишатися в досягнутій вазі після їх закінчення. Навпаки, харчування, засноване на поділі “поганих” і “хороших” вуглеводів, аж ніяк не сприяє закріпленню ефекту,
повідомляють Подробности.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|