— Рол із салом, наприклад, назвали “По-українськи”, а з беконом — “Національний”, — ділиться працівниця закладу Катерина ЗИЛЬОВА, 24 роки. — Ідея зробити суші з українським нахилом прийшла до нашого головного суші-кухаря Олега ПАКА.
До ресторану-клубу потрапляємо ліфтом. Зали оформлені в малинових тонах. Грає музика 80–90-х. За стійкою сушист Валерій КОВАЛЬЧУК, 19 років, готує рол із салом.
Для суші з салом Валерій нарізає на білій дошці тонкою соломкою маринований огірок. Додає порізане маленькими кубиками свіже сало і цибулю. Начинку перемішує з часниковою заправкою.
— Вона з давленого часнику й японського майонезу, — пояснює кухар у червоному короткому кімоно. Він має татуювання на руці від зап’ястя до ліктя. — Цей майонез зроблений на основі перепелиних яєць, більш концентрований і різкий.
Сушист бере темно-зелену суху смужку з морської водорості нурі й накладає на неї рис. Пояснює, що це спеціальний рис для суші, зварений у рисоварці й заправлений японським оцтом.
— Начинку кладемо на нурі, — КОВАЛЬЧУК вправно перевертає пласт водорості рисом донизу. Смужкою викладає на нурі начинку з салом і загортає в рол.
— Щоб рис не прилипав до рук, їх час від часу треба змочувати у воді з лимоном.Наверх ролу викладає тонко нарізане авокадо. Каже, що товсті шматки не прилипатимуть до рису. За допомогою килимка для суші макісо Валерій притискає авокадо до ролу і надає форми прямокутника. Суші розрізає на вісім однакових частин і викладає на продовгуватій тарілці змійкою. Поряд гіркою кладе рожевий маринований імбир. Із зеленого японського хрону васабі, наче з пластиліну, ліпить пірамідку.
— Із васабі можемо серце, метеликів, хвилі зліпити чи будь-яку іншу фігурку.
До суші подають маленький глек із соєвим соусом. Усі суші “По-українськи” готують однаково, вони різняться начинкою.
Смак у ролу з салом виявляється неочікуваним: сала й цибулі в ньому не відчувається. Їх перебиває легкий присмак часнику.
Для ролу “Наша Ряба” з куркою Валерій ріже смужками очищений свіжий огірок, авокадо, болгарський перець. Овочі разом зі смужками копченої курятини викладає на зелене нурі, додає майонез і загортає начинкою всередину.
— Такий рол посипаю смаженим кунжутом, як і “Океан” із копченою скумбрією та “Рол-чіз” із сиром, — каже й розрізає на шість частин суші та перекладає на тарілку з імбиром і васабі.
Начинка в ролу “Закусочний” — шматочки філе оселедця, маринований огірок, зелена цибуля. Його обкачують в ікрі летючої риби.
— Рол “Національний” — із беконом, — каже кухар. — Бекон тонкими шматочками викладається поверх суші на рис і прижимається.
Начинка — зі свіжого огірка, авокадо, болгарського перцю, цибулі та майонезу.
— Найпопулярніші, звісно, суші з салом, — додає Катерина. — Спочатку їх пропонували відвідувачам спробувати безкоштовно. Усі були в захваті. Тепер їх замовляють до горілки, саке чи сливового вина.
Жінкам заборонено їсти страву руками
— Жінки вмокнуть у соус суші й сидять із півгодини, теревенять, забувши про них. Потім кричать на офіціантів, що рол розпадається і суші неякісні, — обурюється Роман. Він готує суші в столичному ресторані. — Умокнувши в соус, суші треба одразу з’їдати.
Є кілька способів вживання страви. Суші перевертають на бік і паличками беруть так, аби можна було вмокнути рибою в соєвий соус. До рота кладуть так, щоб верхній шар опинився на язиці. Зазвичай суші не відкушують, а їдять повністю.
За іншим способом поїдання суші використовують маринований імбир. Його вмочують у соєвий соус і, наче пензлем, змащують ним рол.
Аби суші не розм’якло, сушисти радять спочатку їсти шматки, загорнуті водоростями нурі. Забагато соусу, васабі й імбиру приглушають смак страви.
Їдять суші й руками, і паличками. Але жінки — завжди паличками. Проте за японським етикетом паличками не можна передавати їжу сусідові за столом. Їх ніколи не можна встромляти в страву, особливо в рис, — так роблять тільки на похоронах. Японці не наколюють їжу і не облизують палички. Не розмахують ними, не стукають, не малюють і не затискають разом у кулаці.
Некультурно запихати їжу в рот паличками,
повідомляє Gazeta.ua.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|