Впливове американське видання The Forbes опублікувало список найбільш небезпечних країн світу, де проводилися або до сих пір ведуться збройні конфлікти. Очолила рейтинг Сомалі.
На сьогоднішній день в Сомалі існує перехідний федеральний уряд, визнаний міжнародним співтовариством в якості законної сомалійской влади, однак в даний час він контролює лише незначну територію на півдні. Більшу частину південного Сомалі контролюють формування радикального ісламського руху “аш-Шабааб”. Тут відсутні атрибути централізованої влади, а реальна влада перебуває в руках невизнаних держав, найбільшими з яких є Сомаліленд (проголосила себе незалежною) і Пунтленд (проголосила себе автономією, в даний час підтримує перехідний федеральний уряд і бачить себе частиною єдиного Сомалі), а також невеликих ворогуючих озброєних угруповань. Сомалі також придбала додаткову “популярність” за рахунок піратів, які живуть уздовж узбережжя, а також активно проводячих останнім часом злочинну діяльність.
На другому місці Афганістан.
Вся територія країни перейшла під контроль НАТО, а загальна чисельність міжнародних сил сприяючих безпеці в Афганістані таким чином досягла 33 тисяч. Ще 8 тисяч американських військовослужбовців залишаються під контролем американського командування. Їх основним завданням є продовження антитерористичних операцій. США також зберігають під своїм контролем військову базу Баграм.
Ірак - третє місце.
В результаті військової операції США та Великої Британії в березні 2003 року було покладено край правлінню Саддама ХУСЕЙНА. Країна була окупована збройними силами США та ряду інших країн. Економіка Іраку за час військового конфлікту була зруйнована, а територіальна цілісність поставлена під загрозу. Президент Іраку Саддам ХУСЕЙН був скинутий і страчений. В даний час в країні продовжується громадянська війна.
Четверте місце - Демократична республіка Конго.
Ворожнеча між Центральноафриканськими народами хуту і тутси вже призводила до воєн в Уганді, Руанді та Бурунді, а також до 4-річної війни на сході Демократичної Республіки Конго, в яку було втягнути близько дюжини країн Африки. Десятирічний конфлікт в регіоні йде своїм корінням до геноциду в Руанді в 1994 році. За час бойових дій на сході ДР Конго загинули близько 5,5 мільйонів чоловік.
Замикає першу п’ятірку найбільш небезпечних країн світу Пакистан, який бореться з талібами, вплив яких у країні і регіоні сильно зріс. Рух Талібан розповсюдив свою присутність на величезну частину пакистанській території.
Шосте місце дісталося Сектору Газа.
В ході операції “Литий свинець” в Секторі Газа, яку Ізраїль розпочав 27 грудня 2008 року у відповідь на безперервні ракетні обстріли ізраїльських територій бойовиками “Хамас”, загинули близько 1,3 тисячі палестинців, ще 5,5 тисячі чоловік були поранені. Під час конфлікту Ізраїль втратив 13 чоловік.
Шрі-Ланка - сьоме місце.
Громадянська війна, яка відбувалася в державі Південної Азії, розтратила урядові кошти, а триваюча напруженість досі відлякує інвесторів і туристів.
Наступну сходинку списку зайняв Ємен.
Перше збройне зіткнення сталося тут 27 квітня 1994 року. У країні розгорілася громадянська війна.
Судан - дев’яте місце.
Друга громадянська війна, яка проходила на території Судану, за своїм гуманітарними наслідками стала одним з найбільш трагічних конфліктів другої половини
XX століття.
Завершує список найнебезпечніших країн Зімбабве, яка страждає від гіперінфляції і нестачі продовольства
PRS ,
повідомляють Подробности.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|