Набуває чинності закон про додаткове ввізне мито на імпортні товари. Таким чином українська влада планувала підтримати економіку країни в умовах кризи. Але ефект від стримування імпорту може бути зворотнім, вважають експерти.
Закон про тимчасове 13-відсоткове мито на імпорт був ухвалений у листопаді минулого року з метою протидіяти валютній паніці та досягти балансу між експортом та імпортом в умовах кризи. Але з того часу ситуація змінилася, і додаткове мито може нашкодити українській економіці, впевнені імпортери.
Щороку Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів поповнює бюджет більш ніж на 5 мільярдів гривень. Новий закон суттєво зменшить ці надходження, але й українського виробника не врятує, вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів Олег НАЗАРЕНКО.
“Ніякою допомогою це не буде. Бо 13-відсоткове мито не поширюється на автомобілі з Російської Федерації – договори з Росією передбачають відсутність мита! Водночас саме російські недорогі авто є конкурентами українським, а не більш дорогі азійські, європейські чи американські. Тобто, закон лобіює інтереси Росії”, – пояснює підґрунтя чільний функціонер автоімпорту.
За словами представника імпортерів, цей закон викличе подорожчання автомобілів.
Мито підштовхне інфляцію
Закон вводить додаткове мито на авто, побутову техніку, одяг і продовольство, тому він спонукає інфляцію, вважає начальник відділу корпоративних комунікацій компанії “Метро Кеш енд Кері” Тетяна БАБЕНКО.
“Не в кожній товарній групі торговельних мереж є вітчизняні товари. Тому введення мита автоматично викличе подорожчання. У першу чергу це торкнеться одягу та побутової техніки”, – звертає увагу представник торговельної мережі в Україні.
Із тим, що закон викличе інфляцію, погоджується і заступник голови комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва депутат Ксенія ЛЯПІНА.
“Перший великий наслідок цього закону – інфляція. Другий – те, що Світова організація торгівлі розцінить його як торговельну війну і закриє експорт українських товарів, зокрема, продукції металургії. СОТ уже заявила, що категорично проти введення такого мита. Через кілька місяців, коли закон принесе шалені збитки, влада повернеться до його відміни”, – прогнозує Ксенія ЛЯПІНА.
“Порадимося з Європою – і скасуємо”
Натомість заступник міністра економіки Валерій П’ЯТНИЦЬКИЙ не бачить такої великої шкоди від введення мита на імпорт. Тим паче що цей крок – тимчасовий, нагадує він.
“Закон вводиться тимчасово, на кілька місяців. Він буде певною допомогою частині виробників – через скорочення імпорту. Але на сьогодні імпорт і без мита скоротився. Тому не виключено, що закон буде переглянуто, після того, як його у травні оцінять країни СОТ, Міжнародний валютний фонд, або навіть до цього”, – каже чільний економічний урядовець.
Із вимогою скасувати закон про 13% мито 5 березня виступила і Прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО. За її словами, обсяг експорту в Україні вже перевищує імпорт.
Але поки політики дійдуть згоди щодо цього, закон почне діяти і ціни знову злетять вгору,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|