Будуватись ніколи не було легко. Але, рік за роком, стягнувшись поволі на цеглу, дерево й інші матеріали, люди за кілька років таки перебираються – якщо не в цілком готову хату, то бодай у одну викінчену кімнату. А це означає, що людина стає власником окремого житла, яке, за законом, має бути уведене в експлуатацію. Так само мають бути узаконені й нежитлові будівлі – кожна за своїми правилами.
Саме для цього й створені інспекції та відділи з контролю за будівництвом, який у Коломиї очолює Йосип ЯВОРСЬКИЙ. 8 жовтня 2008 року уряд прийняв постанову про введення в дію завершених будівельних об’єктів незалежно від їх форми власності. Там з’явилось багато цікавих моментів і відмінностей.
Про це розповідає перший заступник голови обласної інспекції контролю за будівництвом Василь РУДНИЦЬКИЙ.
- Раніше об’єкти приймались в експлуатацію за розпорядженням органу місцевого самоврядування. А тепер наказом призначається комісія інспекції архітектурно-будівельного контролю. Також має бути відповідно оформлена заява з низкою документів – для реєстрації заяви і прийняття її до розгляду. У попередньому положенні про порядок прийняття об’єкта в експлуатацію теж ішлося про деякі документи. Але є нововведення. Зокрема, обов’язковим є висновок комісії про здачу об’єкта в експлуатацію. Для цього забудовнику треба звернутись до інспекції. Також необхідним є технічний паспорт будови і закладання проектної документації до страхового фонду. Правда, за цим доведеться їхати аж до Львова, хоча буде ініціюватись створення філії страхового фонду в обласному центрі. Не підлягатиме страхуванню індивідуальне житло, об’єкти громадського призначення визначеної площі та деякі інші об’єкти.
Змінився і перелік осіб, які можуть очолювати приймальну комісію. Раніше це міг бути голова адміністрації, його заступник чи сільський голова. А тепер головою приймальної комісії має право бути або замовник будівництва, або генеральний забудовник, або представник страхової компанії – при умові, якщо застраховано кошти будівництва.
Є перелік робіт, які передбачають прийняття об’єкта в експлуатацію. Термін діяльності комісії – 10 днів. Цікавий нюанс – якщо хтось із членів комісії не підписав акт про здачу об’єкта в експлуатацію і протягом трьох днів не обґрунтував своє рішення згідно з чинним законодавством, тоді об’єкт може бути прийнятим і без того одного підпису. А необґрунтована відмова підписати акт буде вважатись корупційними діяннями. Після підписання акта, інспекція з архітектурно-будівельного контролю видає свідоцтво встановленого зразка. Протягом трьох днів після цього інспекція повідомляє органи місцевого самоврядування і статистику про прийняття в експлуатацію нового об’єкта.
Одразу виникає запитання: а як бути зі збудованими ще до 1990 року будинками і досі не узаконеними? Тут є два шляхи вирішення проблеми: або в судовому порядку, якщо є право власності на землю під будинком, або шляхом виготовлення усіх необхідних для цього документів(звісно, це дуже дорого вартісний варіант).
Детальніше про нові законодавчі норми з конкретними відповідями на актуальні запитання ми повідомимо додатково.
Автор: Софія ОНИКІВСЬКА, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|