На всі ритуальні послуги у Києві встановлені нові офіційні тарифи. Таке розпорядження столичної влади. Чиновники у Київській міській державній адміністрації вважають, що офіційні платні послуги зможуть зменшити хабарництво серед працівників кладовищ і допоможуть легалізувати доходи цвинтарів. Як це нововведення сприймають мешканці столиці? І чи передбачені пільги для малозабезпечених?
Чи стануть цвинтарі прибутковими?
Плата за ритуальні послуги існувала і раніше, просто столичні чиновники розширили цей перелік і підвищили тарифи. Таким чином вони вирішили наповнювати міську казну. Але, отримані кошти навряд чи підуть до місцевої скарбниці, вони швидше потраплять до комунального підприємства з ритуальних послуг.
“З цих надходжень до комунальних підприємств кошти можуть частково вилучатися до благодійних фондів. Контрольно-ревізійне управління має зайнятися зараз цим питанням, адже можуть бути отримані десятки мільйонів”.
В адміністраціях київських цвинтарів (Берковецького, Лісового та Куренівського) нас запевнили: поки що діють старі розцінки на ритуальні послуги.
- Тарифи ще ті самі. Але ходять чутки про їх підвищення.
- Копання могили - 173 гривні, кремація 220 гривень, вінок можна купити від 80 гривень.
- Копання 243, потім табличка тимчасова ставиться, виписується посвідчення. Загалом в районі 400-500 гривень. За кремацію 220 гривень.
Тарифи на ритуальні послуги у Києві не змінювалися вже протягом 4 років і є економічно застарілими, стверджує Галина ЛЕВІНА, начальник економічного відділу управління ритуальними послугами КМДА. “Щоб утримувати кладовище, треба і сміття вивозити, і дороги ремонтувати. А цвинтарі у нас утримуються за рахунок бюджетних коштів. У нас 29 кладовищ, і половина з них закриті. Ціни зростуть десь у середньому в 3 рази. Сподіваємося, підприємства будуть прибутковими, а не збитковими”.
“Важко жити, а ще дорожче вмерти”, - говорять у Львові
У середньому одне поховання для родичів і близьких померлої людини обходиться щонайменше 4 -5 тисяч гривень. Торік на Львівщині померли 35 тисяч людей. Щодня у Львові ховають 10-12 осіб.
Місце на діючому цвинтарі у Львові офіційно коштує 1209 гривень. Послуги вантажників 350 гривень, вінки від 60 гривень і далі, домовини – 600-700 і далі, дерев’яний хрест – 140, дрібна атрибутика – 150, а ще бальзамування, капличка, священик, однак це за бажанням родини.
Окрім цього, існують неофіційні тарифи, і їх ніхто на жодному цвинтарі не відміняв. Хочеш ближче місце до дороги, залишити ще місце одне поруч з рідною людиною - треба домовлятися.
Львівська міськрада не планує збільшувати тарифи на ритуальні послуги, щоб у такий спосіб подолати хабарництво.
Натомість мерія готує комплексну програму благоустрою львівських цвинтарів.”Але ми не будемо збільшувати тарифи, а будемо поліпшувати цю сферу діяльності”, - зазначив Валерій САМОЙЛЕНКО, начальник відділу благоустрою міськради.
Водночас місто має великі проблеми з пошуком землі під новий цвинтар. Адже на Голосіївському кладовищі, де сьогодні ховають львів’ян, поховання може здійснюватися ще лише 2-3 роки. Нині мова йде про ділянку у Жовківському районі. Мерія провела серед городян опитування щодо їхнього ставлення до будівництва крематорію у місті, але переважна більшість висловилась проти.
“Після бійки кулаками не розмахують”
Якими б не стали з правової точки зору рішення столичної влади щодо розцінок на ритуальні послуги, їх ухвалили, і масових протестів городян не було, зазначає юрист Владислав АНДРУЩЕНКО. А “після бійки кулаками не розмахують”. “В законі сказано: якість, ціну, інші інтереси споживачів можна відстоювати, коли тарифи ще формуються. А в нас зворотного зв’язку поки немає. Пікети зараз не є дійовим засобом реагування на підвищення різних тарифів”.
Після запровадження нових розцінок на ритуальні послуги столична влада планує отримати більше 14 мільйонів гривень від міських кладовищ, стверджують у Київській міськдержадміністрації. Крім запровадження нових тарифів, київські чиновники встановили й окрему плату за в’їзд на цвинтарі. Автівкам, які не були задіяні у похованні, доводилося платити 10 гривень. Сьогодні столична прокуратура скасувала це рішення.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|