В умовах фінансової кризи, масових скорочень і невиплати заробітної плати в Україні постала проблема повернення кредитів. Раніше самі банки “вибивали” гроші зі своїх клієнтів, але тепер цим займаються колекторні фірми, часто діючи неправочинно. На захист неплатоспроможних клієнтів від нахабних дій банкірів усе частіше в Україні з’являються антиколекторні компанії.
Одна із них, юридично-охоронна антиколекторна компанія “Ваша надія” з Івано-Франківська, звернулася до редакції “Вільного голосу” зокрема, з роз’ясненнями на деякі актуальні тепер питання.
Як діяти, якщо виникли проблеми з виплатою кредиту?
Відразу ж йти в банк, говорити про свої проблеми в письмовій формі і переконати банківських працівників піти вам назустріч. Вони можуть продовжити термін угоди або відтермінувати на певний час виплату, зобов’язавши вас сплачувати тільки відсотки Якщо ж банк надіслав вам додаткову угоду до раніше укладеного кредитного договору з повідомленням про підвищення відсоткової ставки, знайте, що ви не зобов’язані підписувати таку угоду, якщо у вашому договорі з банком немає пункту про право банку змінювати відсоткову ставку. Якщо ж такий пункт є, то банк повинен навести обґрунтовані підстави, згідно з якими він збільшує відсоткову ставку. Відмова від такого обґрунтування є порушенням ст. 56 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, яка зобов’язує його надати позичальнику інформацію, а згідно зі ст. 20 Закону “Про звернення громадян” встановлюється термін на надання такої інформації 30 днів. Якщо банк надав вам цю інформацію, а ви не згідні на нову відсоткову ставку, то ви з допомогою антиколекторів чи юридичних фахівців можете розірвати цей договір у судовому порядку.
Факт розірвання договору дасть можливість зупинити нарахування пені, штрафних санкцій та відсотків по кредиту. Повернення боргу та відсотків, що були нараховані до моменту розірвання кредитного договору, ви будете повертати згідно з чинним законодавством через виконавче провадження.
Якщо кредит не забезпечений заставним майном, то виконавча служба щомісячно буде стягувати з ваших доходів 20 відсотків. Якщо у вас є активи, на які виконавча служба накладе арешт, не лякайтеся. Тут також потрібна допомога фахівця (антиколектора чи юриста), який на підставі чинного законодавства зможе оскаржити постанову про арешт активів у суді, а виконавче провадження направити в законне русло. Якщо виконавча служба вчинила виконавчі дії на законній основі, то розірвання договору при підвищенні відсоткової ставки вам все одно на руку, оскільки при будь-яких варіантах банк чи колектори заберуть своє з відсотками, штрафом та пенями, а в цьому випадку ви виконаєте свої зобов’язання перед банком на найкращих для вас умовах без пені, штрафів та відсотків.
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|