Коломия виховала аж чотирьох спортсменів, які мають звання заслуженого майстра спорту. Двоє з них представники пауерліфтингу. Погодьтеся, доволі непоганий майданчик для старту, враховуючи, що статус міста – районний центр.
Розмова з президентом Івано-Франківської обласної федерації пауерліфтингу, суддею другої міжнародної категорії Валерієм ТИМКІВИМ про здобутки та плани на мабутнє:
– Пане Валерію, 2008 рік був вдалий для коломийських спортсменів?
– Загалом похвалитися є чим – Ірина Бабурова стала чемпіонкою Європи серед юніорів, “срібло” на чемпіонаті світу та Європи виборола Інна Оробець, Марійка Чепіль була другою з жиму лежачи на цих же змаганнях. 22-разовий чемпіон України Сергій Ватюк, який встановив 102 рекорди, отримав звання заслуженого майстра спорту. Уляні Лютник та Василю Грицку присвоїли звання майстра спорту України, теж високе визнання їхнього внеску у спорт. На чемпіонаті України в Маріуполі жіноча збірна посіла третє командне місце, переможницею стала Інна Оробець, друге місце в Ірини Бабурової, “бронза” в Уляни Лютник та Марійки Чепіль. Чоловіча збірна також вдало виступила, їхній результат – четверте командне місце. Однак найголовніше досягнення минулого року – путівка Інни Оробець на всесвітні ігри-2009. Значні здобутки також і в регіональних змаганнях. І в цьому році надіємося на високі результати.
– Зрозуміло, що спорт у нашій державі фінансують практично за залишковим принципом. Наскільки значною для федерації загалом та спортсменів зокрема є підтримка області й міста?
– Звичайно, деяку допомогу надають і Коломия, й Івано-Франківськ, наприклад, Інні Оробець для поїздки на чемпіонат у Канаду. Але мені здається, що незабаром від такої практики, запозиченої ще від радянських часів, коли всі труднощі брала на себе держава, доведеться відмовитися. Такого нема майже ніде в світі. Всюди спортсмени самі вкладають гроші в своє зростання, платять за проживання в готелях, за оренду залу для турніру, є меценати, також спонсори, для яких фінансування спортсмена – свого роду реклама. Але рідко коли країна бере активну участь у підготовці людини до участі в змаганнях. Там немає безкоштовних секцій, де викладачі отримували б зарплату з бюджету, все тримається на приватних клубах, потрапити в які безкоштовно неможливо. Держава може виділити якусь нагороду-заохочення, коли ти вже виборов престижне місце у чемпіонаті, а до того часу мусиш віддавати гроші за тренування сам. Нічого не поробиш, і тут бізнес.
– Яких змагань найближчим часом можуть очікувати коломийські вболівальники, чи будуть міжнародні турніри в місті?
– У лютому відбудеться чемпіонат області із жиму лежачи, в квітні плануємо чемпіонат області з пауерліфтингу серед юніорів. Щодо міжнародних змагань, то організувати їх у місті дещо проблематично через обмаль номерів відповідної категорії у готелях. Для учасників, тренерів звичайного міжнародного турніру потрібно забронювати принаймні 300-400 місць. Щоправда, у 2011 році, маю надію, у Коломиї таки відбудеться міжнародний кубок Дунаю, який тепер приймала Австрія.
Автор: Оксана ПАЛІЙ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|