У своїй роботі керівники галицького лялькового театру-студії “Мальвіна” активно застосовують казкотерапію.
На кількох маленьких столиках розкидано безліч шматочків різнокольорової тканини, над якими зосереджено схилилися біляві та русяві дитячі голівки. “Олю, ну де ти бачила фіолетового півника?”, - з усією дитячою серйозністю запитує 10-річний “майстер” у дівчинки, що виготовляє ляльку для чергової вистави. “А мені подобається фіолетовий. Він ніби з іншої планети”, - пояснює Олечка своє авторське бачення іграшки. Якби ж то їхню фантазію та дорослим, напевно, увесь світ був би єдиною кольоровою доброю казкою.
Свою казку, тобто театр, створили діти та дорослі у 2003 році. Але за цей короткий час чимало маленьких галичан уже встигли побувати у ролі акторів, художників, дизайнерів, театральних критиків і навіть продюсерів та менеджерів. Адже, щоб привернути увагу до театру якомога більшої кількості дітей, керівники доручають тим, які не зайняті у виставах, виготовляти символічні квитки та розповсюджувати їх серед батьків, друзів, однокласників, учителів.
Зараз у студії займається чимало дітей віком від 6 до 11 років. Вони вже поставили чимало казок. В основному це класика: “Рукавичка”, “Ріпка”, “Колобок”, “Півник і мишенята”, “Червона шапочка”. Робота над новою постановкою розпочинається із того, що вчителі просто читають дітям казку, розповідають про автора (якщо є), потім розписують її на ролі та починають розучувати.
Буває, що ті, кому випадає грати злого героя дуже плачуть. Проте керівники уже добре знають як заспокоїти надмірно емоційних артистів. Вони розповідають, що кожна роль потрібна і навіть у найлютішому вовкові можна знайти щось добре. А ще тут вчать імпровізувати на сцені. Це на випадок, коли дитина забула слова.
Коли всі ролі добре вивчені, можна братися за виготовлення ляльок. Дорослі помітили, що для театру дуже зручні ляльки з тканини. Вони гнучкі, їх легко натягнути на руку, наче рукавичку та керувати за допомогою пальців. 10-15-хвилинні вистави “Мальвіни” відбуваються з повним аншлагом. І після закінчення ніхто не поспішає додому, тому для такої поважної глядацької аудиторії доводиться придумувати різноманітні ігри, конурси, вікторини.
Робота з класичним дитячим репертуаром, з казками, у яких немає агресії, сприяє не тільки загальному та естетичному розвитку дітей, але й вирішенню їхніх психологічних проблем, подоланню стресів. Діти, які почали відвідувати “Мальвіну”, стали добрішими, почали добре вчитися. А невпевнені в собі та замкнуті, відігравши кілька вистав, стали відкритими і навіть надмірно балакучими.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|