Так звана психологія середнього пальця переслідує безпорадного споживача практично на кожному кроці. Взяти хоча б перед- чи післясвяткові знижки на продаж товарів. Розмір рекламованого блага для нас коливається від 10 до 80%. На що розраховано таке з першого погляду марнотратство продавця? Все дуже просто: людину, яка дуже давно прагне придбати якусь (переважно дорогу) річ, слід підштовхнути до розуміння, що саме тепер, у цей момент можна стати її власником за сміхотворною ціною.
Звичайно, чому не скористатися такою нагодою, тим більше, що в цілому світі діє така система? У цілому світі, тільки не на пострадянському супердикому ринку. Насправді в Кураїні за безцінь ніколи й нічого не купиш. Як не кортіло б повірити у дармові 30, 50 75 чи скількись там відсотків вартості, справжня ціна у будь-якому випадку буде незмінною. А так звані святкові знижки придумали для лохів чи як там ще на жаргоні називають довірливу людину.
Найчастіше схема виглядає так: за кілька тижнів до подешевшання товар стає трохи дорожчий. Потім у слушний момент з’являється знижка, тобто стара забута вже ціна, причому вас переконують, що реалізують за вартістю товаровиробника.
Ще один улюблений прийом – коли продукцію пропонують із сюрпризом. Тобто кожному, хто купить цю річ, дають такий собі подарунок. Дрібничка, але приємно? Не спішіть радіти. Ви заплатили в такому разі не тільки за придбане, а й за презент, який лежав довгий час незатребуваний у тому ж магазині.
Ті ж неліквідні товари модна спихнути, скориставшись психологічним прийомом типу “дешево, найдешевше”. І є бідолахи, які ведуться на таке, бо що з того, що вчора ви нізащо не купили б цей товар, бо вам він абсолютно не потрібен. А сьогодні купуєте, ще й вистоюєте в черзі, бо гріх не скористатися таким шансом – дешево ж, розпродаж!
Але найцікавіший спосіб змусити вас грати за нечесними правилами придумують супермаркети на чолі з рекламниками. Коли у всіх ЗМІ оголошують неймовірні знижки на якусь марку, скажімо, пральної машинки. І натовп довірливих на всіх вітрилах мчить у казковий магазин. Щоправда, там на легковірних чекакє розчарування, бо, виявляється, розрекламованої речі на всіх не вистачило. Та це не біда, вихований менеджер із ласою посмішкою розкаже вам, що залишилися пральки схожої моделі, щоправда, гривень на сто дорожчі. І тут у пастку потрапляють ті, хто найдовше дивився рекламу. Замість розвернутися й піти вони таки купують диво-техніку для лохів дорожче, ніж у магазині за рогом. Ось вона – сила реклами.
А що ж відділ захисту прав споживача? Він мав би захищати нас від таких і схожих халеп. Однак закон передбачив таку купу формальностей, що довести свою правоту може тільки дуже терпляча людина із повністю вільними сімома днями на тиждень.
Автор: Оксана ПАЛІЙ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|