Госкорпорація “Ростехнологіі” найближчим часом має намір підписати угоду з Об’єднаною авіабудівною корпорацією (ОАК), що припускає перенесення виробництва комплектуючих для російських літаків виключно на російські підприємства. При цьому в ОАК не приховують, що використовують альянс з “Ростехнологіямі” для тиску на українських суміжників з метою отримання цінових преференцій. Українські постачальники переконані, що Росія без них все одно не зможе обійтися.
Як розповіло джерело в “Ростехнологіях”, госкорпорація готує до підписання угоду про партнерство з ОАК строком до 2012 року. Йдеться про плани “Ростехнологій” завантажити замовленнями підприємства авіаційної галузі, які в минулому році увійшли до складу корпорації. “В рамках угоди заплановано перенесення виробництва комплектуючих з зарубіжних підприємств на російські. До кінця квітня сторони повинні підготувати перелік конкретних заходів”, - пояснив співрозмовник джерелу. За його словами, в угоді фігурує понад 50 підприємств “Ростехнологій”, що працюють в галузі двигунобудування, приладобудування, а також розробки та виробництва матеріалів, які використовуються в авіації. Офіційно в “Ростехнологіях” угоду з ОАК не коментують.
У ОАК не приховують, що спільні плани з “Ростехнологіямі” торкнуться, в першу чергу, інтересів українських суміжників. За словами офіційного представника ОАК, зараз корпорація веде переговори з українськими постачальниками про укладання довгострокових угод (на п’ять-сім років). “Якщо з ними не вдасться домовитися, будуть розглядатися альтернативні варіанти - або закупівля цих комплектуючих у інших зарубіжних постачальників, або організація виробництва на території Росії”, - стверджує він. При цьому в ОАК відмовилися повідомити, про яких саме українських підприємствах йде мова, уточнивши тільки, що вони працюють в області виробництва двигунів, шасі, гідроагрегатів та інших закупних комплектуючих виробів “. Щорічний обсяг замовлень цих суміжників в ОАК оцінили в “декілька мільярдів рублів”.
До сих пір російські авіавиробники активно співпрацювали з запорізьким ВАТ “Мотор Січ” (випускає авіадвигуни для вертольотів “Ми” і “Ка”, літаків Ан-124, Ан-140, Ан-148, Як-130, Ту-334, літаків - амфібій Бе-200), Київського авіазаводу “Авіант” (виробництво крила), київським АНТК імені АНТОНОВА (розробник конструкторської документації по Ан-148), дніпропетровським ВАТ “Південмаш” (виробник шасі) і Харківський авіазавод (постачальник комплектуючих).
Співпраця з ОАК йде в основному по близкомагістральному літаку Ан-148 (на 69% літак складається з російських комплектуючих і на 31% - з українських). У листопаді 2005 року АНТК імені АНТОНОВА передав права на виробництво Ан-148 Воронезькому акціонерному літакобудівному обєднанню (ВАСО), однак у серійне виробництво він поки не запущений. Два роки тому ВАТ “Оборонпрому” (входить до складу “Ростехнологій”) спробував придбати контрольний пакет акцій ВАТ “Мотор Січ”, але угода зірвалася, і Росія вирішила піти по шляху створення власного серійного виробництва авіаційних двигунів на базі “Оборонпромом”.
Гендиректор ВАТ “Мотор Січ” В’ячеслав БОГУСЛАЄВ упевнений, що загрози російських авіабудівників відмовитися від кооперації з українськими суміжниками - спосіб тиску на останніх. “Це старий прийом шантажу, який використовується з метою зниження ціни на нашу продукцію. Але інших двигунів росіянам взяти просто ніде”, - стверджує він. Перенесення ж виробництва авіадвигунів в Росію, на його думку, “технічно неможливий”, у тому числі з фінансових причин. “Кожен літак має сертифікат, в якому вказані всі комплектуючі, - говорить Богуслаєв. - Щоб щось поміняти, доведеться отримувати новий документ, а це займе два-три роки і обійдеться в 18-30 мільйонів доларів”.
У свою чергу, керівник аналітичної служби “Авіапорт” Олег ПАНTЕЛЄЄВ називає плани ОАК і “Ростехнологій” “здійсненні”. “У будь-якому випадку виробництво фактично всіх комплектуючих, що поставляються до Росії українськими підприємствами, що ведеться з російських матеріалів. У Росії є всі необхідні ресурси для того, щоб виробляти комплектуючі для літаків самостійно”, - упевнений пан ПАНТЕЛЄЄВ, повідомляють Подробности.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|