Армія США проводить дослідження з метою створення спеціальних роботів-солдатів. Вчені вже звернулися за допомогою до експертів, які будуть відповідати за те, щоб винаходи не перетворилися в аморальних вбивць наподобу Термінатору.
До 2010 року США планують витратити $4 млрд на розробку “автономних систем” – так на армійської жаргоні називають роботів, не здатних відчувати страх і спрагу помсти, чому нерідко піддаються солдати на передовій. А щоб створення роботів не суперечило Женевській конвенції (вимагає, щоб рішення про застосування зброї приймалося людиною), до групи розробників запрошений британський експерт з робототехніці.
Філософ з університету штату Індіана Колін АЛЛЕН випустив книгу під назвою “Моральні машини: учимо роботів відрізняти добро від зла”. На його думку, необхідно відповісти на питання, чи можлива розробка подібного зброї, яка здатна підкорятися військовим законам і буде при цьому дотримуватися норми моралі.
Керівництво Пентагону стурбоване результатами недавнього дослідження, яке показало, що солдати, що пережили стрес у результаті військових операцій в Іраку, найбільш схильні до помсти і застосування тортур. У своєму звіті дослідник з Технологічного інституту штату Джорджія Рональд АРКІН, що розробляє програмне забезпечення для армії, зазначив, що роботи на полі бою можуть вести себе хай і не ідеально, але все ж більш етично, ніж люди. За його словами, роботи створюються так, щоб у них були відсутні емоції, які можуть затьмарити здоровий глузд або викликати гнів.
В Афганістані та Іраку вже використовувалися безпілотні апарати для нанесення повітряних ударів, а також роботизовані машини для дезактивації дорожніх бомб та інших вибухових засобів. Але існуюче покоління роботів все ще є дистанційно кероване людиною. Зараз дослідники працюють над проектом робота-солдата, який зможе самостійно ідентифікувати ворожі цілі і розрізняти їх типи: танки, піхота або мирні цілі, наприклад, машини швидкої допомоги.
Колін АЛЛЕН вважає, що необхідно програмувати роботів з урахуванням етичних норм. “Це потрібно продумати заздалегідь, – говорить він. – Хоча і зараз у нас є комп’ютери, які можуть приймати рішення. Наприклад, підтверджують або відхиляють операції з кредитними картками, а також використовуються в медицині”.
Професор Шеффілдського університету Ноель ШАРКО різко негативно ставиться до цього напрямку досліджень США. “Від однієї думки про таке у мене мурашки біжать по шкірі. Сама ідея робота, який приймає рішення про знищення людини, є просто жахливою”, – зазначає він.
Джерело: The Daily Telegraph, UK
Переклад: Андрій КАТРИН-МИХАЙЛЕНКО Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|